Arakas: ainus, mis kinnisvaras tapab, on võimendus

  Kurguauguni kinni laenamine ja liiga keeruline struktuur on ettevõtete puhul üks suurimaid ohumärke, leiab EfTEN Capitali juht Viljar Arakas.

  Arakase sõnul on Eesti kapitaliturud õnneks piisavalt alaarenenud, et selliseid probleeme tekkida ei saa. „Kõik, kes tahtnuks end täis laenata, nende jaoks seda raha siin lihtsalt ei ole,“ tõdeb Arakas saates „Lavajutud.“

  Kõrget võlakordajat peab Arakas kindlaks punaseks lipuks, aga vähemalt sama oluline on ka ettevõtte ülesehitust vaadata. Näitena toob ta austerlase René Benko, kelle fond Signa Holdings eelmise aasta lõpus suure laenuvõimenduse ja võlgade tõttu pankrotti läks. „Tema ettevõtete struktuur oli 30 A4-lehte pikk. Mida keerulisemaks on asi aetud ja mida rohkem on võlga, seda kiiremini kogu asi kokku kukub.“

  Arakase sõnul tuleb lähiajal ilmselt näited Benkoga sarnastest juhtumitest veelgi. „Need, kes sarnaselt toimetavad, on piltlikult öeldes potentsiaalsed erakorralise meditsiini osakonna kandidaadid," ennustab Arakas taoliselt toimetavatele ettevõtetele lühikest eluiga.

  Millisena näeb Arakas 2024. aastat, mis on seni efTENi suurim viga olnud ja kuidas mõjutab geopoliitiline olukord kinnisvaraturgu, saab kuulata saatest.

  Fotol: Viljar Arakas. Foto autor: Raul Mee.

  • Lavajutud
  • 04.03.2024
  KIIRUS:
  Arakas: ainus, mis kinnisvaras tapab, on võimendus
 • Hetkel kuum