• Jaga lugu:

  Äripäev eetris: kas pensioniraha väljavõtmise skeem on geniaalne äriidee või räige ärieetika rikkumine?

  42aastane Rainer elas perega aegu näinud majas, mille katus vajas hädasti parandamist. Suurema kahju ärahoidmiseks pani pere tilkuvale katusele seni lihtsalt kausi alla, aga muidugi polnud see jätkusuutlik. Seetõttu otsustas Rainer kiirkorras pensioniraha välja võtta, et katus korda teha.

  Just selliste pealtnäha ilusate, kuid võltslugudega reklaamib end portaal vabaks.ee, mis pakub pensioniraha väljavõtjatel võimalust mitte jääda ootama sügist, mil raha kätte saab, vaid teha seda juba kohe nüüd. Seda küll kopsaka lisatasu eest. 

  Nädalat kokkuvõtvas saates "Äripäev eetris" arutlesid Äripäeva ajakirjanikud, kas tegemist on geniaalse äriideega või pahatahtliku ullikeste ärakasutamisega. Sealjuures tekitab küsimusi ka teine ehk investori vaade. Mis tagab selle, et need, kes raha paariks kuuks laenasid ka sügisel tagasi maksavad? Kellele jääb vastutus? Kas on mingeid olukordi, kus sedaviisi on üldse mõistlik raha välja võtta? Neist asjaoludest kõnelesime.

  Lisaks rääkisime saates veel mitmel eri teemal: nii idufirmade eduloost kui plekist nende mainel. Nimelt purjetab idenfitseerimisteenust pakkuv Veriff kõrge lennuga edasi ning paistab, et on vaid aja küsimus, millal saavutab ta ükssarviku staatuse. Teisalt jättis mõruda maigu kogu idusektori edule Startup Estonia rahaasjade seis ehk miks pole aruandluses korrektselt kirjas, kuhu läks 1,3 miljonit eurot ning miks keegi ei kontrollinud seda.

  Veel tuli jutuks Euroopa Liidu roherahade jagamine, kus Eestile mõeldud miljardist eurost kulub suur osa projektile, millel puudub seos ei rohe- ega digipöördega. Teisisõnu jääb seetõttu näiteks kasutamata võimalus muuta tööstussektor konkurentsivõimelisemaks. Samuti vaatasime ette, kuidas võiks pensioniraha välja võtmine mõjutada Tallinna börsi käekäiku ning mida oodata tulemuste hooajalt.

  Saates arutlesid neil teemadel Äripäeva ajakirjanikud Kaspar Allik, Linda Eensaar, Martin Johannes Teder ja Priit Pokk.

  Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
   Telli Äripäev
   Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
   Jaga lugu:
  • Hetkel kuum