Äripäeva arvamusliider: kust tuleb elekter, kui tuul ei puhu ega päike paista? Lahendus on olemas 

  Eestis ei pruugi olla õige aeg energiainvesteeringute tegemiseks. Lisaks: kas eestlastest peaksid saama eurooplased ja uussisserändajatest eestlased?

  “Kui me kerime aega 5-10 aastat tagasi, siis meil oli väga odav elekter – väga suur osa sellest tuli Venemaalt. Sellises olukorras ei olegi võimalik ühtki investeeringut teha,” ütles “Äripäeva arvamusliidri” saates energeetikaekspert Einari Kisel. 

  Arvestades, kui keeruline on energeetikas seis praegu, siis kas see oli kaotatud kümnend? Võib-olla, aga nagu Kisel selgitas, oli see tarbijale kuldne aeg. Nüüd tuleb rajada tuuleparke maale ja merele, päikeseparke, aga ka juhitavaid võimsusi, millegi vajadusel auke täita. 

  Kuid Kiseli sõnul on üks lahendus siiski veel: Rootsis tuleb leida mõttekaaslased, kellega kahasse riike ühendav merekaabel ehitada.

  “Kui küsida seda võrguettevõtte käest, siis neil huvi muidugi väga suur poleks,” tõdes Kisel. Kuid ta teab, kes võiks olla huvitatud.

  Saates tuleb Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhi Vivian Loonelaga sellest, kuidas teha nõnda, et suve alguse Euroopa valimistel ka päriselt Euroopa asjadest räägitakse. Sest viimased aastad on näidanud: kriiside lahendus peitub ühises tegevuses.

  Ning Brett Lemsalu, kes on juhtinud Wise’is personalivaldkonda, annab praktiku hinnangu Marju Lauristini ja Kantar Emori esitletud lõimumisuuringule, kus on eraldi peatükk ka uussisserändajatele.

  “Äripäeva arvamusliidri” tegid Karl-Eduard Salumäe, Neeme Korv ja saatejuht Indrek Lepik.

  Fotol: Enefit Green tuulepark ja päikesepark Pakri poolsaarel. Foto autor: Andras Kralla.

  • Äripäeva arvamusliider
  • 08.03.2024
  KIIRUS:
  Äripäeva arvamusliider: kust tuleb elekter, kui tuul ei puhu ega päike paista? Lahendus on olemas 
 • Hetkel kuum