Capital Mill olukorrast kaubanduses: rahval raha on ja nõudlus jätkub

  Capital Milli investeeringute juht Kristjan Kivipalu ütleb, et kaubanduses on olnud head ajad ning kuigi müügikasv näitab pidurdumise märki, siis suurt ja kiiret kukkumist ta ei näe. 

  Rahval on raha käes ja esmatarbekaupade nõudlus jääb kõrgele tasemele. Saates „Kinnisvaratund“ selgitab Kivipalu, millel taoline optimistlik tulevikuvaade põhineb.

  Kivipalu räägib lisaks, et senisest enam nähakse jaekaubanduses potentsiaali väiksemate maakonnalinnade kaubanduses – Eestis on 14 linna, mille rahvaarv on suurem kui 10 000 inimest ja kaubanduskettide huvi on suunatud just nendesse kohtadesse. 

  Lisaks räägib ta, millised on praegu kaubanduses üürilepingud ning millistel tingimustel neid sõlmitakse. Uuemate lepingute puhul on hinnatõus olnud rohkem kui 20% aastas ja Kristjan Kivipalu räägib, et kas säärane hinnatõus on vastu võetud.

  Samuti räägime ka e-kaubandusest, inflatsioonist, jaekaubanduse rentaablusest ja kaubandusse investeerinud investorite tootlustest.

  Fotol on ka Capital Milli üüriporfelli kuuluva Selveri müügipuldid, foto autoriks Andras Kralla. Saatejuht on Lauri Leet.

  • Kinnisvaratund
  • 25.08.2022
  KIIRUS:
  Capital Mill olukorrast kaubanduses: rahval raha on ja nõudlus jätkub
 • Hetkel kuum