• Jaga lugu:

  Eesti päikeseenergia ettevõte läheb Saksamaale stabiilsust otsima

  TOP 100 edukaima ettevõtte sekka tuli uustulnukana energialahendusi pakkuv firma OÜ Smartecon, kes kasvatas eelmine aasta oma käivet lausa 11 korda. Aga sellest neile ei piisa:  Smarteconi juht Magno Kure lubas järgmisel aastal veel seitse korda kasvada. 

  Hea tulemusega aasta polnud Kure arvates Smarteconile mittel ihtsalt ootuspärane, vaid veel parem. "Ütleme nii, et me plaanisime 10 miljonit juurde saada, aga läks lausa poole paremini," ütles ta.

  Päikeseenergia valdkond ärina on Eestis palju seotud toetustega, aga Smarteconi juhi sõnul on nende tegevuse ajal nendesamuste toetuste süsteemid muutunud oma neli korda. Niisiis on selles ettevõtluses küllalt palju ettearvamatust.

  Suurest senisest tõusust hoolimata plaanib Smartecon veel seitse korda kasvata ning plaanis on ka raha kaasata.

  Muuhulgas on käsil laienemine Saksamaale. "Saksamaa on läbimurdeturg. Kui seal saad jalad alla, siis muud riigid on oluliselt lihtsamad," ütles Kure. "Eelmisel sügisel hakkasime mõtlema, et otsiks sinna mõne partneri. Käesoleva aasta kevadel me leidsimegi. Vaadates turumahtu, siis meil on seal veel väike leping, aga sellegipoolest paigaldame seal 3-kuuga eramajade mahu, mille siin teeme muidu aastaga," kirjeldas Kure. 

  Põhjus, miks Saksamaale laieneda on Kure hinnangul aga see, et seal on stabiilne turg. Kui läbi lööd. Kuula intervjuud Magno Kurega siit. 

  Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
   Telli Äripäev
   Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
   Jaga lugu:
  • Hetkel kuum