Erametsade majandaja pikka plaani metsanduses ei näe

  Saates "Mets ja majandus" on külalisteks on metsandusettevõtte Eesti Metsameister kaasasutaja ja nõukogu esimees Taavi Lellep ja tegevjuht Joel Lobjakas. Tosin aastat turul olnud peamiselt erametsade majandamisele keskendunud ettevõtte juhid räägivad ettevõtte käekäigust, kriisidest ja erametsanduse perspektiividest Eestis.

  Saates tuleb juttu ka süsinikuärist. Eesti Metsameistril on mitmeid plaane, kuidas Eesti metsandus saab panustada süsinikuneutraalse ühiskonna suunas liikumisel. Nii on ettevõttel kavas rajada Eestisse mitmed „süsinikuparke“ ehk söötijäänud maadele istutatud puistuid, mille ainus eesmärk ongi siduda atmosfäärist süsinikku.

  Eesti metsandus- ja keskkonnapoliitikast rääkides tunnistavad Lellep ja Lobjakas, et vahel jääb tunne, nagu keskendutaks poliitika- ja seadusloomes rohkem piirangute kehtestamisele, kui metsa pikaajalisele elujõu säilimisele. „Pikka plaani metsanduses ei näe,“ sõnab Lellep.

  Saatejuht on Toomas Kelt.

  Fotol paremalt Eesti Metsameister kaasasutaja ja nõukogu esimees Taavi Lellep ja tegevjuht Joel Lobjakas. Pildi autor Toomas Kelt.

  • Mets ja majandus
  • 08.05.2024
  KIIRUS:
  Erametsade majandaja pikka plaani metsanduses ei näe
 • Hetkel kuum