Magalates tuleks vanad liftid välja vahetada, õige pea saab selleks ka toetust

  Viie ja enam korrusega kortermajade puhul sõltub elanike mugav ligipääsetavus liftide korrashoiust. Nõukogude ajast pärit hoonetes on kasutusel Valgevene liftid, mis praeguseks juba amortiseerunud. Sel aastal avatakse aga meede, mis võimaldab Euroopa rahadega vana lift uue vastu vahetada.

  „Hea uudis on see, et KredExi uutes hoonete rekonstrueerimise tingimustes on liftivahetus sees,“ tõdes KONE Balti riikide müügidirektor Peeter Leet. Toetust saab taotleda ka liftide hoonele lisamiseks.

  Peeter Leet on seda meelt, et lift kortermajas pole kindlasti luksus, vaid juurdepääsetavuse tagaja. Kui vahepeal kippusid kinnisvaraarendajad neljakorruselisi elumaju ehitama ilma liftita, siis nüüd näevad juba seadusest tulenevad nõuded selle olemasolu ette, selgitas Leet. 

  Kuula saatest „Kõik kinnisvarast“, kui ohutud on eelmise põlvkonna liftid ja milliseid uusi tehnilisi võimalusi turg pakub. Saates räägivad KONE Balti riikide müügidirektor Peeter Leet, müügijuhid Sulo Saulep ja Norman Vaga. 

  Fotol KONE Balti riikide müügidirektor Peeter Leet (paremal), müügijuhid Sulo Saulep ja Norman Vaga. Foto: Juuli Nemvalts 

  • Kõik ärikinnisvarast
  • 12.03.2024
  KIIRUS:
  Magalates tuleks vanad liftid välja vahetada, õige pea saab selleks ka toetust
 • Hetkel kuum