8. detsember 2016 kell 11:00

Kahe trükifirma liit lõi uue energiaga Grano Digital ASi

Grano Digital AS  

Tänavu 1. veebruaril ühinenud Koopia Kolm ja Multiprint jätkavad tegevust ASi Grano Digital nime all, liites ühtseks süner giaks laia tootevalikuga teenindusettevõtte ja tootmisega tegeleva trükikoja.

Grano on nõutud väikeste tiraažide tootja keskmise tiraažiga 30-300 eksemplari ning sellise koguse saab valmis teha kuni kolme päevaga.

„Liitumise tulemusena laienes nii meie teenuste valik kui ka tõusis võimekus,“ ütlevad Grano Digital ASi juhatuse liikmed Koit Variksoo ja Urmas Pohlak, lisades, et tänu tootmisja teenindusettevõtte ühendamisele kuulub Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liitu nüüd esimene teenindav firma.Grano Digital AS töötab Grano kaubamärgi all ning kontserni kuulub koos Soome ettevõtetega üle 850 inimese. Eestis töötab neist veidi üle 30. Trükifirma eelisteks on kiire töö, mitmekümneaastased kogemused ja paindlik teenindus – seejuures kvaliteedis kaotamata.„Teeme kõike trükiga seonduvat, oleme avatud uutele tehnoloogiatele ning toodetele ja arendame muidugi meelsasti ka seniseid võimalusi.

Täna võib Grano puhul esile tuua meie laiformaadi võimekuse, samuti oleme nõutud väikeste tiraažide tootja – meie keskmine tiraaž on 30–300 eksemplari ning sellise koguse saame valmis teha kuni kolme päevaga.See on väga mugav võimalus neile tellijatele, kelle raamatute või kataloogide trükisoov Kahe trükifirma liit lõi uue energiaga Grano Digital ASi jääb üksikeksemplaride ja trükitööstuse traditsiooniliste suuremate tiraažide vahele,“ räägib Koit Variksoo.Lisaks on Granos võimalikud erinevad liimköited – kuumliimiga ning eriti tugeva PUR-liimiga, mis on raamatuselgade õmblemisest kiirem ja tõhusam viis köitmiseks. Raamatuid toodetakse nii pehme- kui ka kõvakaanelisi, kusjuures vastavalt tellija soovile saab teha näiteks pool tiraažist pehmete kaantega ja teise osa kõvakaanelisi.

Keskkonnasõbralik reklaammööbel

Üks uudistooteid on Re-board ehk taaskasutatav ning keskkonnasõbralik moodus luuaoma firma sümboolikaga efektset mööblit, stende ja reklaamriiuleid, mis sobivad messiboksidesse ning ka näiteks nõupidamis- ja teenindusruumidesse. „Kerge, ent samas jäigast papist Re-board on hea võimalus klientidele ja partneritele mulje avaldamiseks. See on kestev ning sobib igapäevakasutusse. Grano kataloogist saab valida valmistooted ning lasta neile peale printida just sellise disaini, nagu soovite,“ tutvustab Urmas Pohlak.Koit Variksoo lisab, et igasuguste pakendite testimisel saab kliente aidata ka CNC-lõikuspingiga.„Saame valmistada pakendite prototüüpe, et enne nende masstootmist oleks näha, kas pakend tuleb piisavalt tugev, on mugav, ilus ning käepärane. Sellise katsetamisega saab hoida kõvasti raha kokku, sest CNC-pink lõikab joonise järgi pakendi välja ning selle tegemiseks ei pea eelnevalt valmistama vormi. CNC-pink lõikab nii kartongi ja pappi kui ka plasti ja alumiiniumit.“

Mida tulevik toob? Kuna maailm digitaliseerub, vaatab ka Grano veebipõhise teenindamisepoole, mis muudaks suhtlemise klientide ja trükikoja vahel kiiremaks ning lihtsamaks. Kuna trükiteenuste osutamine vajab enamasti eelnevat konsultatsiooni, on tulevane tellimiskeskkond varustatud nõuandva informatsiooni ning tellimisinfoga.Grano Digitalil on avatud aga ka teenindusbüroo Tallinnas Rävala pst 8. Samuti olete oodatud trükivõimalustega tutvuma Mustamäe tee 50 asuvasse teenindussalongi ja trükikotta.Rohkem infot: www.grano.ee

Hetkel kuum