15 märts 2017

Säästa läbipääsusüsteemide ja tööajaarvestuse sünergiast

Suur HD resolutsiooniga tööajaarvestuse displei  

Majandusnäitajatest rääkides kurdavad ettevõtjad sageli kasuminäitajate kokkukuivamise üle: palgakulud kasvavad, seadmete uuendamine aina kallineb ning ka kõige automatiseeritumate liinide teatud töölõikude juures on inimeste töö vältimatu. Efektiivsuse saavutamine on siiski võimalik, kui mõelda kompleksselt läbi kogu protsess töötaja sisenemisest ettevõttesse kuni sealt lahkumiseni.

Igal juhul on väga oluline, et inimene fikseeriks enda sisenemise ja väljumise ettevõtte territooriumile, riietusruumi ning tööpostile töö alustamiseks ja lõpetamiseks. Lähemalt selgitab väike- ja keskmise suurusega ettevõtete (VKEde) läbipääsusüsteeme arendava Ektaco ASi tegevdirektor Kaido Jelle.Tänapäeva kõige innovaatilisemad lahendused inimese identifitseerimisel on sõrmejäljelugejad või nutitelefoni rakendused, aga pisike raadiosagedusel töötav RFID-kiip võtmekimbu küljes on ka igati asjakohane. Samuti kasutatakse kiipkaarte, koode ja muid süsteeme.Kui terminalis on kõik tööliigi algused ja lõpud fikseeritud, samuti lõuna-, kohvi- ja suitsupausid, ongi kogu protsess ettevõttel kontrolli all. Läbipääsusüsteemide osaks võiksid olla ka riietusruumi uksed ja seal viibimise aeg mõistlikult limiteeritud. Erinevad tööliigid saab igas ettevõttes mõistlikult planeerida ja tsehhi või osakonna vastutavad isikud oskavad kindlasti hinnata, kui palju miski operatsioon aega võtab. Ka töötajal peaks olema muidugi planeeritud mõistlik aeg terminali juurest oma töökohale või tööseadme juurde jõudmiseks.Edasi tuleb juba appi infotehnoloogia: näiteks veebipõhine töö- ja tööajaarvestuse süsteem CompuAccess, mis on integreeritud läbipääsusüsteemiga ning miks mitte ka palgaarvestuse tarkvaraga. Seadmed on mõistlik ettevõtetel välja osta või liisingu abil soetada ning tarkvaralitsentside kasutamise eest tasuda kuupõhiste arvetega. Seadmete valikul oleks soovitatav erilist tähelepanu pöörata nende töökindlusele. Näiteks läbipääsu turnikeede valikul tasuks hinna asemel eelistada töö- ja ilmastikukindlaid Euroopas tuntud kaubamärgi Gotschlich tooteid, mis teenivad teid julgelt üle kümne aasta. Odava lahenduse esimese remondiarve saamisel võite ainult iseend süüdistada.Igasuguse süsteemi paigaldamine korrastab ettevõtte protseduure. Kui nüüd vastutav isik pühendab igal hommikul kümmekond minutit arvutiekraanil kuvatud eelmise päeva aruannete vaatamisele, tagab see operatiivselt anomaaliate esinemine ja järjepideva süsteemi toimimise. Ekraanil saab tööl viibijate, puudujate või pausil olijate seisu erinevate värvidega väga hästi visualiseerida. Mõne kuuga tekivad professionaalsed kogemused ka kuu kokkuvõtete tegemisel ja nende andmete raamatupidamise palgaarvestusse saatmise. Nii lihtne see ongi.

Kus tekib sääst?

Töö ja tööaja automatiseeritud registreerimine võtab aega mitu korda vähem kui paberite täitmisel. Keskmiselt kulutab töötaja kuu lõpus paberaruande täitmisele terve tunni, sest tarvis on ka asju meelde tuletada. Ja hiljem peab keegi need numbrid sisestama palgaarvestussüsteemi. Hea, kui kumbki seejuures ei eksi! Aasta vaates võidate kokkuvõttes ühe tööpäeva iga töötaja kohta.Vähenevad hilinemiste, varem lahkumiste jms tööaja kaod. Igahommikune ülevaatus tagab kindlasti selliste kadude vähenemise poole võrra. Aasta vaates tekib juurde 1–2 tööpäeva.Lühenevad suitsu- ja kohvipausid. Aastases vaates tekib juurde kolmas säästetud tööpäev. Kui teil on 10–25% töötajatest suitsetajad, saate arvestuse teha juba oma ettevõtte vaates.Väheneb tööaja kulu kontrollile, aruandlusele, kaebuste lahendamisele ja andmetöötlusele, kuna täpsed on-line-andmed on alati kättesaadavad ning elektroonselt üle kantavad.Kiire tasuvusaeg – paljudel juhtudel on korrastatud protseduurid ja paigaldatud süsteem ennast ära tasunud juba mõne kuuga!

Ektaco läbipääsusüsteemide ärisuuna spetsialistid on valmis teid konsulteerima parima lahenduse leidmisel. Saada päring meie kodulehelt või e-postile lukud@ektaco.ee ja võtame teiega ühendust!

Spade ja spordiklubide pääslate süsteemide erilahendus (turnikee+klappvärav)  
Hetkel kuum