Uus Opel Insignia: miski pole enam endine!

19. juuli 2017, 15:33
Sõit eest
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170719/CM/170719662/AR/0/AR-170719662.jpg

"Me pidime ju Opelit pildistama," imestab fotograaf, kui uue Insigniaga kokkulepitud parklasse keeran. "Aga see on ongi ju Opel," kostan vastu. Fotograaf uudistab auto tagaosas olevat logo ja möönab siis: "Pagan, ma vaatasin esimese hooga, et BMW või midagi sellist."

Uus Opel Insignia on astunud väga suure sammu edasi nii disaini, tehnoloogia kui ka sõidumugavuse poolest. Piisab visata vaid pilk tema mõõtmetele, kui on selge – Opelit on kannustanud ilmselge soov astuda Insigniaga välja klassikaliste kesk(päraste) autode seast.

Uue Grant Spordi pikkuseks on 4897 mm, mida on veidi enam kui Lexus GS-il ja pisut vähem kui Mercedes-Benzi E-klassil. Seni keskklassi üks pikimatest, Mazda 6, on temast lühem 27, Škoda Superb aga koguni 35 mm. Tere tulemast suurde keskklassi!

Näeb, mida teised ei suuda

Uue Insignia 32-st LED-moodulist (2 x rohkem kui Astral) koosnevad Intellilux LED Maatriksi esituled näevad seda, mida ükski teine auto samast klassist ei suuda. Jaanipäevajärgsel suveööl sõitsime süsteemi katsetama peaaegu kottpimedale metsavahelisele teele. Selle mõnekümnekilomeetrise ringi jooksul jooksis üle tee kolm kitse, neli jänest ja lugematu arv kodukasse.

Tunnistan ausalt, kui ma oleksin tol hetkel sõitnud oma autoga, oleksin vähemalt ühele kitsele konkreetselt otsa põrutanud. 400 meetri kaugusele ulatuvad LED-tuled näitasid aga juba kaugele ära, et midagi helkivat justkui vilksatas eemal võsa vahel. Äkki metslooma silmad? Hoog sai täiesti maha pidurdatud ning hopsti, kaks kitse lidusidki üle tee. Otse auto nina eest.

Ka siis, kui teine auto vastu tuli, jäid põõsad valgustatuks. Auto lõikas nagu rätsepakääridega välja täpselt mõõdetud osa valgusvihust vastusõitja suunal, ülejäänud tee oli valgustatud nagu täistuledega ikka.

Valikuid mistahes maitsele

Uus Insignia silub meie ebatasaseid teid suurele keskklassile omaselt, mootori- ja rehvimüra on eeskujulikult summutatud ning juhiasend on mugav. Pikemaks sõiduks saab juhiistet reguleerida kõikvõimalikes suundades (kaasa arvatud külgtoe ja istmepadja laiust). Kui sellest veel vähe, võib sisse lülitada massaažifunktsiooni või istme ventilatsiooni.

Sõit tagant

Mootorivalik võib esialgu ehmatada, sest 1,5-liitrine mootor sedavõrd suure auto kapoti all ei tõota esmapilgul paljut. Tegelikkus on aga midagi muud. Tänu turbole on sellest mootorist kuni 165 hj välja pigistatud ning liiklustihedal Tallinna-Tartu maanteel on temaga möödasõite teha absoluutselt probleemivaba.

Kui see tegevus muidugi üldse meelde tuleb, sest juba ammu pole ma kogenud nii intelligentset püsikiirusehoidjat. Et ta suudab iseseisvalt pikivahet eessõitjaga, pole mingi uudis, kuid et ta teeb seda niivõrd märkamatult, oli üllatav. Isegi kui keegi sulle möödasõidul järsult otse nina ette keerab, ei karga ta närviliselt püsti piduritele, vaid laseb hoo maha nii sujuvalt ja vaikselt, et reisijad ei pane tähelegi järjekordse liiklushuligaani nina ette maandumist.

Mootorivaliku tipus on ka 260 hj ja 2-liitrine bensiiniturbo, diisleid on aga koguni neljas erinevas võimsusastmes: 110, 136, 170 ja 210 hj. Käigukaste on valikus kolm: 6-käiguline manuaal ja automaat ning täiesti uus 8-astmeline automaat tippversioonidel. Valik on teie!

Nutigurmaanide unistus

Tehnoloogiaid mugavaks kulgemiseks on autol varuks aga küll ja veel: sõidurajalt kõrvale kaldudes kohendab ta ise rooli uuesti kursile, esiklaasile manatakse info hetkekiirusest, kehtivast kiiruspiirangust, navigatsioonijuhistest või audioseadetest, info valikut saab igaüks ise seadistada oma soovi järgi.

Kaamera

Parklates manööverdamisel on suurepäraseks abimeheks 360 kraadi vaade ümber auto ning suunajuhistega tagurduskaamera. Parkimisabimees suudab auto iseseisvalt vabale kohale manööverdada nii risti- kui ka pikisuunas. Universaalkerega Sport Tourer avab tagaluugi pelgalt jalaviipe peale. Loetelu kõikvõimalikest tehnoloogilistest abimeestest on lõputu.

Mahukas ja praktiline

Uus Insignia on esialgu saadaval kahes kereversioonis: kupeelik luukpära Grand Sport ja universaalkerega Sport Tourer. Esialgu seetõttu, et kohe-kohe on tulemas ka kõrgendatud Country Tourer. Eraldi sedaani uuest Insigniast enam ei tule ja miks peakski: väljanägemine oleks tal Grand Sportiga identne, kuid auto ise oluliselt ebapraktilisem.

Pakiruum

Luukpära hiiglasliku tagaluugi varjus on aga pakiruum, mis suudab endasse neelata isegi suure tugitooli, pisematest asjadest rääkimata. Kellel sellest aga ei piisa, saab alati valida universaalkeraga variandi, mis mahutab kuni 1665 liitrit.

Seest
Seest

Hinnad algavad Grand Toureril 19 200 eurost, Sport Toureril ca 1000 euro võrra kõrgemalt. Tähelepanuväärne on siinjuures tõsiasi, et selle raha eest on juba pardal Opel Eye süsteem ehk adaptiivne püsikiirusehoidja koos roolikorrektsiooniga rajajälgimise funktsiooniga, avariiennetussüsteem jms. Samuti 7-tolline Intellilinki multimeediasüsteem koos käed-vabad-telefoniühenduse ja muuga.

Uuri uue Opel Insignia kohta lähemalt: www.opel.ee

Äripäeva sisuturunduslikke autoteste teeb 18 aastat autoajakirjanikuna töötanud Tõnu Tramm.

Äripäeva sisuturunduslik autotest on Äripäeva uudistetoimetusest sõltumatu rubriik, mis koostöös automüüjatega toob Äripäeva lugejani Eesti turul müüki tulevate uute autode testid.

 

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Kui soovid rohkem infot, jäta kontaktandmed siia:

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    19. July 2017, 15:33
    Otsi:

    Ava täpsem otsing