Tark rakendus päästab ehitustehnika tellijad tühjadest telefonikõnedest

Äripäeva eriprojektide toimetus • 19. oktoober 2018 kell 7:43

Ilmselt on igale insenerile tuttav olukord, kus järgmiseks päevaks on objektile vaja kopplaadurit või veoautot. Selle organiseerimiseks võtab objektijuht kätte telefoni ja hakkab järjest rasketehnika rendileandjaid läbi helistama. Reeglina ei piisa vaid ühest kõnest - vajaliku tehnika rendi korraldamiseks võib aega minna mitukümmend minutit või isegi tunde. Samal ajal ootab aga objektil teine masin juhendamist.

Inseneride õnneks on ka ehitussektoris mõned targad tööriistad-lahendused, mis aitavad nii objektijuhtidel kui ka tehnika rendileandjatel tööd mõistlikumalt korraldada. Just igapäevasest vajadusest rasketehnika tellimist lihtsamalt korraldada Infrafly sündiski. "Insenerid vajavad eri aegadel erinevaid masinaid - kopad, kallurid, laadurid," selgitab lahenduse loonud tiimi eestvedaja Veiko Veskimäe. ,,Senini tähendas see masinaparkide läbihelistamist - puudus ühtne süsteem, kust saaks infot vabade masinate kohta. Ehitus- ja teetööde professionaalide tiim pani aga pead kokku ja päevavalgust nägi Infrafly, mille abil saab ehitustehnika tellida nutitelefonist vaid mõne minutiga," lisab ta.

Hoiab kokku aega ja raha

Nutitelefonis ja arvutis kasutatav tööriist aitab iga päev kokku hoida tunde väärtuslikku tööaega. Keskkonnast saab ülevaate vabadest masinatest - tellimuse saab esitada ühele või mitmele pakkujale korraga. Kiireim pakkuja kinnitab tellimuse ja operaator koos tehnikaga tuleb kokkulepitud ajal kohale.

,,Selle asemel, et helistada läbi tehnika rendileandjaid, saavad objektijuhid keskenduda tööde korraldamisele kohapeal, mis omakorda vähendab nii levinud seisakuid ehitusplatsil," selgitab Veskimae. ,,Lahenduse loomisel tegime läbi arvutused, et kui palju ebaefektiivne töökorraldus ehk tühjad kõned ettevõttele n-ö maksma lähevad. Isegi kui üks renditud masin seisab igapaevaselt 30 minutit tööta, sest objektijuht on hõivatud masinaparkide läbihelistamisega, läheb see ettevõttele maksma 420 eurot kuus. Tavaliselt on masinaid objektidel rohkem, seega summa on mitmekordne," näitlikustab Veskimae ebaefektiivse tookorralduse tulemusi.

Lai valik rasketehnikat ja usaldusväärsed pakkujad

Eestlaste loodud Infrafly keskkonnast saab rentida mitmesugust rasketehnikat, veoautost roomikekskavaatorini. Masinapargid saavad lisada oma tehnika keskkonda ja sedasi leida kerge vaevaga lisatööd ning kasvatada ettevõtte kliendibaasi.

Lahenduse kasutamisel näeb tellija infot nii tehnika kui ka pakkuja kohta. Töö tegemise järel saab jätta aga rendileandja kohta tagasisidet, mis omakorda annab järgmisele tellijale pakkuja osas kindlustunde.

Täna on Infrafly kasutajate seas mitmeid suuri ehitusettevõtjaid. ,,Infrafly on küll väike aga usin logistik objektijuhi taskus. Kui mõni lahendus aitab aega ja raha kokku hoida ning igapaevatööd lihtsustada, oleks ju mõistlik seda kasutada?" arutleb Veskimae.

Kuidas lahendust kasutada

Infrafly'd saab kasutada kas arvutis voi nutitelefonis veebilehel infrafly.ee voi Android-rakendusena. Peagi saab rakendust kasutada ka iOS platvormil. Keskkonda sisse logimiseks on vaja luua konto – ühe ettevõtte kasutajakontole võib lisada mitu kasutajat - tegevjuht, projektijuht, töödejuht jne. Pärast konto loomist saab keskkonnast vaadata soovitud perioodil ja asukohas vajaliku tehnika rendivõimalusi, olgu vaja üht või hoopis mitut masinat koos operaatoritega. Leidnud vajaliku tehnika, saab saata ühe klikiga tellimused eri pakkujatele, mille järel on rendileandja ülesanne tellimus kinnitada. Tavaliselt saabub vastus loetud minutitega. Parast töö teostamist käib arveldamine tehnika tellijal ja rendileandjal omavahel, nii nagu ikka.

Euroopa Innovatsiooni- akadeemia president Alar Kolk

Infrafly tiim on leidlikult ühendanud turu kitsaskoha ja digitaalsete lahenduste võimalused. Nii nagu me tellime taksot peamiselt läbi rakenduste, võib ka ju rasketehnika tellimiseks kasutada moodsamaid, kasutajasõbralikumaid ja targemaid lahendusi. Just sellised digitaliseeritud teenused võimaldavad ettevõtetel kasvada kiiresti ja mitte protsentides vaid kordades. Olen üsna kindel, et Infraflyst saab oma valdkonna Uber, mis teeb oma esimesed sammud Eesti turul, kuid kindlasti ei piirdu vaid sellega

Kui suur on tööülesannet ootava tehnika kulu?*

Mitu tehnikat sul keskmiselt päevas objektil on?
Tehnika keskmine hind
Kui palju kaotad iga kuu masinaparkide läbihelistamise käigus?
140€420€
540€2100€
1240€5040€

*Arvutatud eeldusel, et igal paeval seisab hulk masinaid objektil niisama umbes 30 minutit, sest objektijuht helistab läbi masinaparke.

Arvuta oma tehnikakulu

Nutika neli sammu

1. Loo ettevõttele konto infrafly.ee

2. Objektijuht leiab sobiva tehnika paari klikiga ja saadab tellimuse ühele või mitmele pakkujale korraga.

3. Kiireim pakkuja kinnitab tellimuse ning operaator koos tehnikaga tuleb kokkulepitud ajaks kohale.

4. Töö lõpus esitab pakkuja tehtud töö eest arve.

Targem töökorraldus on hoidnud kokku ettevõtte aega ja raha.

Hetkel kuum