5. november 1995 kell 22:00

Lühiuudised

Neljapäeval Tallinna linna volikogu istungil katkestati lisaeelarve lugemine kvoorumi puudumise tõttu. Lisaeelarve maht kaheks kuuks on 10 miljonit krooni, mis laekub täiendavalt üksikisiku tulumaksust. Lisaeelarve moodustab 1,3% senisest üheksa kuu eelarvest.

Lisaeelarve lugemine jätkub järgmisel volikogu istungil. ÄP

Homme avatakse Tartus Sõpruse silla mahasõidutee kõrval Fordi müügi- ja hooldekeskus. Üle 10 miljoni krooni maksev ehitis valmis nelja kuuga ja selle peatöövõtja oli SRV Eesti Ehitus.

Keskuses on 1000 m² kasulikku pinda. Hoones on autode müügisalong. Remondi- ja hooldushallis on seitse tõstukit ja kokku kümme töökohta. ÄP

Eesti võib esimeseks maareitinguks reitinguagentuurilt Standard & Poor's saada BB-, ütles rahandusministeeriumi rahvusvahelise koostöö osakonna juhataja Agate Dalton. Ta ütles, et riigi esimene reiting on alati natuke madalam, kui ta võiks tegelikult olla. Ida-Euroopa puhul on ka territooriumirisk küllaltki suur.

Rahvusvaheliselt aktsepteeritava maareitingu saab Eesti ilmselt tuleva aasta esimesel poolel. BNS

6.--8. novembrini korraldab EstLine Eesti ametivõimude ja Peterburi turismifirmade osavõtul konverentsi, mille eesmärk on aidata lahendada mitmeid Eesti ja Venemaa vahelist suhtlemist takistavaid probleeme, sealhulgas viisaprobleemi.

EstLine'i uuringute kohaselt peavad Venemaa ja teiste SRÜ riikide turismifirmad Eestiga sidemete arendamisel peamisteks kitsaskohtadeks viisaküsimust ning tolli- ja piiriületuskorraldust.

EstLine'i müügidirektor Marje Braunbrück teatas, et majandussuhete normaliseerimiseks Venemaaga peab Eesti ise tegema rohkem pingutusi, vaid sel kombel võib Eesti kujuneda soovitud transiitmaaks. Konverentsil osaleb 15 Peterburi turismifirmat. ÄP

Tartus algas eile Balti riikide teadus- ja tehnoparkide direktorite nõupidamine, millest võtavad külalisena osa ka teiste Läänemere riikide tehnoparkide esindajad.

ME Tartu Teaduspargi Arendusfirma direktor Raivo Tamkivi ütles, et homme arutatakse Balti teadusparkide assotsiatsiooni loomise vajalikkust. «Euroopa Liidu ametnikud on pidevalt märku andnud, et olge kenad, moodustage regionaalne assotsiatsioon ja siis läkitavad nemad meile teatud summa,» rääkis Tamkivi.

Tema sõnul ulatub abisumma miljoni ECUni ja see on mõeldud igas Balti riigis ühe teaduspargi väljaarendamiseks. Suvel käisid Euroopa eksperdid Eestis ja leidsid, et Eestis võiks eelistada Tartu teadusparki.

Eestis on kaks teadusparki. Kui Tallinna tehnoloogiapark on tegutsenud järjepidevalt, siis riiklik väikeettevõte Tartu teaduspark vahepeal ei tegutsenud. ÄP

Hetkel kuum