9. november 1995 kell 22:00

Hoiupank valib endale partnerit

«Partnerid on tänaseks juba peaaegu selged, kuid kuna me pole teinud lõplikku otsust, siis ei saa ma partnereid veel nimetada,» sõnas Haller. «Asi on praegu veel läbirääkimiste järgus, kuigi küllaltki kaugele arenenud järgus. Alla kirjutatud ei ole veel millelegi.» Halleri sõnul kavatseb Hoiupank elukindlustusseltsi luua nii ruttu kui võimalik. «Hoiupanga juristid töötavad juba asutamisdokumentide kallal,» kinnitas ta.

Hoiupanga elukindlustusseltsi peamiseks suunaks saab nii elu- kui pensionikindlustus, mis on üks finantsteenuste paketi osa, mida üksikisik peaks saama osta pangast või pangaga seotud ettevõttest.

Halleri hinnangul on tõenäoline, et sundpensionikindlustust Eestis ei tulegi. «Kuid on loogiline, et pensionikindlustus oleks maksusoodustustega,» sõnas Haller. «Kui Eesti ei lähe sundpensionikindlustuse teed, siis valitakse maksusooduste tee.»

Sotsiaalminister Toomas Vilosius on seisukohal, et sundpensionikindlustus pole otstarbekas, kuid leiab sarnaselt Halleriga, et pensionikindlustus vajab maksusoodustusi. Vilosiuse sõnade kohaselt võiks pensionikindlustuse preemiad vabastada tulumaksust, kuid maksustada tuleks hiljem saadav pension. See võimaldaks kindlustusandjal investeerida suuremaid summasid pensionite tarvis.

Hetkel kuum