30. november 1995 kell 22:00

ELK Lennuliinid pole seni tasunud võlga lennujaamale

ELKLi peadirektor Urmas Karileet on kinnitanud, et alla 280 000 kroonise võlasumma tasumiseks teostati rahaülekanne juba teisipäeva hommikul.

Tallinna lennujaama turundusteenistuse juhataja Priit Jõerüüdi väitel eile õhtuks Eesti Lennujaamade arvele seda summat veel ei olnud jõudnud. «Tegelikult on ELKL meile tunnistanud, et rahaülekannet polegi veel tehtud, kuigi võimalusi selle teostamise otsitakse,» lisas Jõerüüt.

Raha võib Eesti Lennujaamadeni jõuda mitmes osas, kuna osa sellest tuleb läbi Saksamaa, kus me omame samuti arveid, rääkis Karileet. «Jään endiselt oma ütluse juurde ja väidan, et oleme rahaülekanded teostanud,» lisas ta ja lubas selle kinnituseks saata reedel Eesti Lennujaamadele vastavad maksekorraldused. «Me ei ole seda varem teinud, kuna ei arva, et peame igale Eesti Lennujaamade musklite näitamisele koheselt reageerima,» ütles ta. Selline tegutsemine võib neile saada normiks, lisas ta.

Karileedi sõnul on alusetu ka lennujaama poolne kinnitus, et lendude peatamisel tegutsetakse vastavalt seadusele. Tema sõnade kohaselt on lennundusseaduses öeldud, et lennukeid võib kinni hoida kui ei ole makstud lennuliiklustasud või puuduvad vastavad tagatised. Meil on nendega aga selline leping, kus on kõik maksmistingimused täpselt reguleeritud ja see peaks olema piisav tagatis, rääkis Karileet.

Jõerüüdi kinnitusel on ELKLi lendude peatamise sanktsioon alates 2. detsembrist endiselt jõus. 2 -- 4. detsembrini pole ühtegi ELKLi lendu graafiku järgi ette nähtud. Esimene lend jääb raha mittelaekumisel toimumata teisipäeval.

Hetkel kuum