17. detsember 1995 kell 22:00

09 asemele tuleb uus infotelefon

Uue infotelefoni teenused oleksid tasulised ning Leismanni jutu kohaselt peaks firma optimistlike ennustuste kohaselt jõudma kasumisse teise tegutsemisaasta lõpus.

Senine Eesti Telefoni infotelefon 09 tõi kahju aastas ligi kaheksa miljonit krooni. Uus infotelefon on kavas tööle panna 1996. aasta keskpaiku ning see aitaks leida nii firmade kui eraisikute telefoninumbreid.

Uuest praegu loodavast infotelefoni haldavast firmast hakkab kuuluma Eesti Telefonile 60 protsenti ja Telemedia Eesti ASile 40 protsenti. Investeeringute tasuvusaja pikkus ulatub Leismanni hinnangul üle viie aasta.

Küsimusele, kas Telemediat eelistati Kuuma Liini ASi (Ekspress Hotline) asemel sellepärast, et Eesti Telefoni ja Telemeedia omanike ring on paljuski sarnane, vastas Heinar Leismann eitavalt.

Tema kinnitusel valis Eesti Telefon endale koostööpartneriks Telemedia Kuuma Liini ASi asemel sellepärast, et Eesti Telefoni ja Kuuma Liini ASi liitumise korral oleks infotelefonide turul tekkinud ettevõte, mis oleks välistanud igasuguse konkurentsi kõnealusel turul pikaks ajaks.

Samuti lähtuti sellest, et Telemedial on hea infobaas ettevõtete ning firmade telefonide alal ja kogemus regionaalsete telefonikataloogide tegemisel.

Viimaseid kavatsetakse anda igal aastal kõigile telefoniomanikele.

Leismanni sõnul on telefonikataloogide ainuke puudus see, et need ei suuda kajastada kõige operatiivsemalt telefoninumbrites toimuvaid muudatusi.

«Kuid selleks on olemas infotelefon,» lausus Leismann.

Kuuma Liini ASi peadirektori Jaanus Halliku kinnitusel oleks tema firma, juhul kui ta oleks saanud enda kätte Eesti Telefoni eraisikute telefoninumbreid puudutava andmebaasi, edastanud neid klientidele tasuta. Tasulised oleksid olnud telefonikataloogid.

Kuuma Liini AS on andmebaaside kättesaamiseks Eesti Telefoni kohtusse kaevanud ning asi peaks kohtusaali jõudma tuleva aasta jaanuaris.

Hetkel kuum