18. jaanuar 1996 kell 22:00

Kopli võib saada turuhoone

Tallinna suurima õllerestoranina tuntuks saanud hoone Sõle tänaval seisab vaatamata asjaolule, et AS Vasmoli ta eelmisel aasta juulis 540 000 krooni eest linnalt ostis, juba üle aasta tühjalt.

Honga märkis, et pärast maja omandamist rentis Vasmoli ta edasi ühele oma Narva äripartnerile, kes pole aga suutnud maja kasutusele võtmiseks vajalikku summat kokku ajada.

Honga sõnul pole 1200 m² suuruse üldpinnaga hoone tühjalt seismine firmale mingeid probleeme tekitanud, kuna rentnik maksab Vasmolile iga kuu ning Vasmoli omakorda suudab sellest summast maksta võlga Inko Balti pangale.

«Päris ükskõik meil siiski pole, kas selles majas midagi toimub või mitte,» möönis Honga. «Kui senine rentnik jaanuari lõpuks raha ei leia, siis ilmselt tuleb meil rendileping üle vaadata või uus partner leida.»

Samuti väitis Honga, et konkreetset äriplaani Vasmolil Sõle tänava hoone jaoks ei ole, küll aga on selge, et õllekas ennast seal ära ei tasu. Võimalike variantidena pakkus ta välja selvehalli ja keskturu stiilis kinnist kauplemiskohta Kopli elanikele.

Põhja linnaosa valitsuse kommunaalosakonna juhataja Arvo Soorand märkis, et kõrvalseisjana on tal ükskõik, mida omanik hoonesse rajab, peaasi, et hoone tühjalt ei seisaks.

Linnavara ameti juhtivtöötaja väitel on AS Vasmoli, mis on välja kasvanud T. L. Investeeringu ASist, kus Honga töötab projektijuhina, alates eelmisest suvest osalenud mitmel kirjaliku enampakkumise teel müüdava objekti erastamiskonkursil, kuid pole teisi konkursse võitnud.

Hetkel kuum