5. juuni 1996 kell 22:00

Aasta 2000 ajab arvutid hulluks

Kõik sai alguse sellest, et aastaid tagasi oli arvutite mälu palju väiksem kui praegu. Seetõttu peeti aasta tähistamist neljakohalise arvuga liiga kalliks ning loobuti esimesest kahest arvust ehk 19st.

Nüüd lõpeb tohutu palju programme 1999. aastal tähistusega 99. Infotöötluse asjatundjad ootavad 2000. aastat kartusega, kuna keegi õieti ei tea, kui keerulise probleemiga on tegu.

Firmad teavad, et 2000. aasta ei ole enam mägede taga ning paljud suured firmad on juba aastaid vaeva näinud probleemiga, kuidas saabuvat kaost vältida. Samas ei tea aga paljud firmad veel üldse selle probleemi olemasolu.

Kuna sajand vahetub kogu maailmas, siis puudutab see kõiki arenenud maid. USAs on jõutud juba välja arvutada, et vea korrigeerimine nõuab 390 miljardit ja kogu maailmas 1300 miljardit krooni.

Firmade infotöötluses on rohkesti programme, kus on tähistatud kuupäev. Neid on elektroonikas, mikroprogrammides, andmebaasides, kommunikatsiooni alal ja mujal.

Osa programme praegu uuritakse, kuid ülipõhjalikeks testideks jääb puudu ilmselt nii julgusest kui ka ajast. Sageli ei jäägi muud üle, kui oodata 2000. aastat, et vaadata, mis saab. AL

Hetkel kuum