1. august 1996 kell 22:00

Remedia toodang pürib Ameerikasse

Remedia kommertsdirektor Sirje Potisepp ütles, et leping Remedia viina Ameerikas turustamise üle sõlmiti kaks aastat tagasi ning üks konteineritäis viina on Ameerikasse turu kontrollimiseks saadetud aasta tagasi. Kuna seni toimus viina tehnoloogia ja ka koostise kohandamine USAs nõutud normidega ning tuli läbida bürokraatiasõel, et sinna turule üldse saada, ei osanud varem ka eriti kindlalt öelda, et Remedia viin sinna turule kõlbab, rääkis Potisepp.

Praeguseks on viin kontrollitud USA valitsusagentuuris Food & Drug Administration (FDA).

«Nüüd peaks kõik selles osas korras olema,» kommenteeris Potisepp. Ta avaldas lootust, et hiljemalt aasta pärast on Remedial see ekspordiliin tulutoov ning hästi sisse töötatud.

«Igal juhul on USA turg väga perspektiivikas, ehkki sinna pääsemine on väga raske,» lausus Potisepp. «See on ikka kõva sõna, kui siin toodetud viinale Ameerika viinapoeriiulitel koht leitakse.»

Viina Estonia Crystal Vodka Ameerikas esindav firma Transworld Traders Inc sai Remedia koostööpartneriks pärast seda, kui firma väliseestlasest osanik käis Eestis otsimas võimalikku Eesti viina artiklit Ameerikas müümiseks ning valis selleks välja just Remedia viina.

Potisepp avaldas lootust, et Remedia leiab lähiajal endale koostööpartneri, kelle abil turustada oma viina Euroopa turul.

Potisepa sõnutsi on teiselgi Eesti alkoholitootjal RASil Liviko on oma Volganaya viinaga Ameerika turul väga hästi läinud.

Hetkel kuum