18. august 1996 kell 22:00

Kohus arestis ASi Maag pangakonto

Pankrotihaldur Igor Mihelson ütles, et vaatamata korduvatele taotlustele jätkavad pankrotistunud Rahva Hääle omanikud tema suhtes täielikku infoblokaadi. Ka ei ole pankrotiseaduse mõttes Rahva Hääle lähikondsed, aktsiaseltsid Maag, Petrotek, Eesti Päevaleht ja Eesti Päevalehe Kirjastus andnud teada, kas nende käes on võlgniku vara.

Mihelson on veendunud, et Rahva Hääle ettetellimis- ja reklaamiraha, samuti vara, on mujale üle kanditud. «Kui Eesti Päevalehel oli Rahva Hääle järglasena õigus raha kasutamisele, siis peab tal olema ka kohustus võlgade tasumise osas,» väitis Igor Mihelson.

Tallinna linnakohus koostas neljapäeval määruse, millega arestiti ASi Maag konto Hansapangas. Esialgu küll suhteliselt väikse summa ulatuses, mis lehtede liitumisel Rahva Häälelt otse Maagi kontole kanti. Määruse aluseks oli halduri esitatud hagi Rahva Hääle vara tagastamiseks ja arvamiseks pankrotivara hulka.

Maagi üks omanikke Agu Kivimägi ütles, et kohtu käitumine on alusetu, sest Maag oli Rahva Hääle üks põhilisi kreeditore ligi 8 miljoni krooniga. Ta väitis, et Maag on müünud Rahva Hääle aktsiad mingile kolmandale firmale ja et Rahva Hääle pankrot ei puutu enam temasse.

Halduri meelest kujuneb Rahva Hääle pankrotis põhiküsimuseks see, milliste dokumentide alusel ja mis tingimustel Rahva Hääl, Päevaleht ja Hommikuleht ühinesid. Igor Mihelson valmistab praegu ette dokumente, et esitada politseile avaldus kriminaalasja algatamiseks. Põhjenduste hulgas mainis ta võlgniku vara varjamist, selle ümberpaigutamist teistesse struktuuridesse ja dokumentide mitteesitamist. Ta ei välistanud, et see võib kaasa tuua Eesti Päevalehe kui Rahva Hääle lähikondse varade arestimise.

Hetkel kuum