Nädala hittides pilluti investorile olulisi vihjeid, ent räägiti ka rahvusvahelise IT-firma loomisest, bürokraatia kärpimisest ja Michelini tärnidest.

- Invesstor Raivo Hein rääkis Äripäeva raadios suurest dividendimaksjast.
- Foto: Raul Mee
Nädala raadiohitid:
Raivo Heina rahalehm maksab kuni 35% dividendi Investor Toomas tõi hiljuti suurte dividendimaksjate seas välja Norra logistikafirma Autoliners, kuid investor Raivo Hein pakkus välja ühe veelgi suurema rahalehma.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Äripäeva raadio hommikuprogrammi intervjuus rääkis Hein veel, mida ta arvab praegusest olukorrast aktsiaturgudel ja mis liigutusi on ta teinud kiibitootja Nvidiaga. Juttu tuli ka LHV juhi lahkumise põhjustest, LHV ja Leedu panga Artea võrdlusest, Puumarketi investeeringu väljavaadetest ja investeerimismaastiku mõjuisikute avalikkusest taandumisest. Küsis Igor Rõtov.
Raivo Heina rahalehm maksab kuni 35% dividendi
Üleilmse IT-firma asutaja: alustasime hurraaga globaalse pohmaka hetkel
IT-ettevõtja Priit Alamäe pani kompanjonidega
Nortalile nurgakivi sajandivahetusel, mil valitses globaalne pohmakas ja sügav kriis. Ettevõtte alustamisest ja edust saates “Tippkohtumine” temaga räägimegi.
Alamäe selgitab ka, mida arvab ärisidemete katkemistest ja räägib oma isiklikest väärtustest. Intervjueerib Joonas-Hendrik Mägi.
Üleilmse IT-firma asutaja: alustasime hurraaga globaalse pohmaka hetkel
LHV portfellihaldur avaldas investori vaatest suurima riski
LHV portfellihaldur Kaius Kiivramees näeb investori suurima riskina dollari edasist languspotentsiaali. Kui sel aastal on USA dollar euro vastu langenud ligi 8%, siis jätkuvalt peab ta dollarit ülehinnatuks.
Saade keskendub veel Euroopa kaitsetööstusettevõtetele nagu Rheinmetall ja Saab. Veel tuli juttu Skandinaavia-suunalistest investeeringutest ja sektori pankadest. Baltikumist peatuti pikemalt sel aastal tugevat tõusu näidanud Merko Ehituse aktsial.
Saates tuleb juttu ka struktuursetest muutustest maailmamajanduses – regionaliseerumine, suurriikide konkurents ja iseseisvumise püüdlused, mis toovad Kiivramehe sõnul kaasa inflatsioonilist survet. Saadet juhib Kaspar Viira.
Artikkel jätkub pärast reklaami
LHV portfellihaldur avaldas investori vaatest suurima riski
Kuhu investeerida ja kuidas teadust majanduse teenistusse panna? Mart Saarma annab vihjeid
Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel lahkas "Kuumal toolil" istunud Teaduste Akadeemia president Mart Saarmaga viimase portfelli investorina ning arutleti, miks pole Eesti teadus eriti panustanud Eesti majanduskasvu ja kuidas seda olukorda muuta.
Saarma asutas koos kolleegiga mõned aastad tagasi pea 700 miljoni euroga USA Hologicule müüdud diagnostikateste arendanud firma Mobidiag. Ja ehkki aja jooksul ta osalus seal lahjenes, teenis ta müügiks enda sõnul korraliku seitsmekohalise summa. Saarma räägib saates ka oma kahest portfellis olevast börsil noteeritud firmast, Herantis Pharmast ja Nanoform Finlandist.
Kuhu investeerida ja kuidas teadust majanduse teenistusse panna? Mart Saarma annab vihjeid
Taavi Kotka: halduskoormusest vabastav reaalajamajandus venib, 10 aastat on kõhtu sügatud Saates võtame kriitiliselt luubi alla reaalajamajanduse olemuse, vajalikkuse ja mõju ettevõtjatele, riigile ning ühiskonnale laiemalt. Räägime, millist kasu toob automaatne andmevahetus ettevõtjale, millised on suurimad riskid ja pidurid selle visiooni elluviimisel ning kas Eesti suudab olla taas maailmas eesrindlik e‑riik.
Räägime, kuidas viia majandus käima nii, et ettevõtja ei peaks enam andmeid esitama ega aruandlusega vaeva nägema ja kas reaalajamajandus on lahendus bürokraatia vähendamiseks või hoopis ohtlik tee ületehnologiseerituse ja kontrollühiskonna suunas.
Stuudios on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi reaalajamajanduse valdkonna juht Sirli Heinsoo, ettevõtja ja digitaalriigi arendamise eestkõneleja Taavi Kotka ning Äripäeva peadirektori asetäitja Toomas Truuverk. Saadet juhib Paavo Siimann.
Taavi Kotka: halduskoormusest vabastav reaalajamajandus venib, 10 aastat on kõhtu sügatud
Restoran 180 kraadi ootab kolmandat tärni. "Soomes ei ole kolme tärni, saaks neile ära teha"
Tallinna kalleim restoran 180 kraadi jahib kolmandat Michelini tärni, mille saajad tehakse teatavaks 19. juunil. Restorani omanik Sten Sarap räägib restorani majanduslikust tervisest, äpardustest tipprestoranides ja annab soovitusi värsketele toiduettevõtjatele.
Saates esimeses pooles vestleme aga eelmisel aastal Michelini rohelise tärni pälvinud Valgamaal asuva restorani Kolm Sõsarat ühe omaniku Triin Rätsepaga. Juttu tuli läinud aastast ja muutustest, mis väärikas tunnustus endaga kaasa tõi. Rätsep rääkis ka väljakutsetest, millega tuleb pisikeses kohas ettevõtlusega tegeledes silmitsi seista. Intervjueeris Joonas-Hendrik Mägi.
Restoran 180 kraadi ootab kolmandat tärni. "Soomes ei ole kolme tärni, saaks neile ära teha"
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!