19. september 1996 kell 22:00

Silja ja Viking piiravad sõiduõigusi

Vanusepiirangu kehtestamise vajadust põhjendavad Viking Line ja Silja Line probleemidega, mida noorterühmad põhjustavad nädalalõpu reisidel ja eriti öösel, kui nad jätkavad pidutsemist kajutikoridorides.

Mõlemad laevafirmad rõhutavad, et nad ei taha noortele otseselt näpuga näidata, kuid neil tuleb hoolitseda kõigi reisijate mugavuse tagamise eest. Teiseks toonitavad nad paindlikkust. Silja Line näiteks lubab nädalalõpu reisile abielupaare, kui üks neist ei ole veel 23aastane. Viking Line on karmim -- tema ei luba 22aastast reisile isegi 25aastase õe-vennaga.

Praktikas kontrollitakse reisijate vanust juba piletite tellimisel, mis tähendab, et nüüdsest küsitakse reisijatelt ka sünniaastat.

Uued vanusepiirangud käivad eelkõige nädalalõpu lõbusõidureiside kohta. Kindlat marsruuti sõitvatele laevadele lubab Silja endiselt 18aastaseid reisijaid. Vikingil kehtib aga 23 aasta vanusepiir ka Stockholmi ja Maarianhamina vahel.

Viking Line'i turundusjuht Esu-Pekka Penttinen ütles, et alla 23aastaste noorte rühmad saavad Helsingi ja Stockholmi vahel pühapäevast kolmapäevani ning Turu ja Stockholmi vahel pikkadel kruiisireisidel sõita siis, kui iga kümne noore kohta on kaasas vähemalt üks kolmekümneaastane täiskasvanu. Neljapäevast laupäevani ja Helsingist 20 tunni reisidele nad aga ei pääse.

Laevafirmade esindajad olid kindlad, et vanusepiirangud pole vastuolus ELi direktiiviga, kuna ka näiteks toitlustusasutused saavad klientidele kehtestada vanusepiirangu. AL

Hetkel kuum