20. oktoober 1996 kell 22:00

Floridas paljastati autovargustega tegelenud grupp

Ametivõimude sõnul peegeldab grupi tegevus dramaatilist kasvu kaubitsemises varastatud autodega ning kiiresti tekkivat turgu USA kaupadele endistes nõukogude bloki riikides.

Kurjategijate leidlikkus kasvab, kaupade maskeerimiseks paigutati konteineritesse roiskuvaid loomanahku, mille lehk tolliametnikud eemale peletas.

Kahtlusaluste sõnul eksportis väikeses Florida linnas Lake Worthis tegutsenud kurjategijate grupp aastas USAst kuni 500 varastatud sõidukit

Grupi tegevust juhtisid kolm Soome kodanikku Pauli Juntunen, Veli Virtanen ja Riejo Mork.

Juhid värbasid kohalikke kurjategijaid autosid varastama Florida suuremates metropolides -- Miamis, Fort Lauderdale'is, West Palm Beachil ja Jacksonville'is - ning toimetasid autod Eesti ja Soome kaudu edasi Venemaale.

Ühe varastatud autodest, 1991. a Cadillaci, oli enesele ostnud pahaaimamatu Soome kõrge riigiametnik.

Varaste grupp tegeles ka mootorpaatide, autoosade, tööriistade, relvade, narkootikumide jms äriga.

Interpoli ja Soome riikliku uurimisbüroo ning kohalike politseivõimude ühistegevuse tulemusel on arreteeritud 15 kahtlusalust ning arestitud 30 sõidukit koguväärtuses enam kui 700 000 dollarit.

Varastatud autode eksport nende edasimüügiks endistes nõukogude bloki riikides on suhteliselt uus fenomen, ehkki hiljuti paljastati veel üks grupp, mis tegeles varastatud autode toimetamisega Poola. REUTER-ÄP

Hetkel kuum