21. oktoober 1996 kell 22:00

Võhma lihakombinaadil kaks osta soovijat

Arvestades ettevõtete huvi ka kõigi kombinaadi osade vastu eraldi, ei välista pankrotihaldur Arno Mägi kombinaadi müümist tükikaupa.

Mägi lausus, et 7 miljoni kroonine ostupakkumus ei sisaldanud konkreetset äriplaani ega garantiid. Ta ei soovinud pakkumuse teinud ettevõtet avalikustada.

Mägi kinnitas, et tegu pole ei lihaühistuga Viru, kes on avaldanud soovi ettevõtte vara omandada 500 000 krooniga, ega ka ASiga Timber, kes on samuti tundnud huvi Võhma kombinaadi vastu.

Konkurentide ütlusel on seni ainsa pakkumuse teinud firma pärit Türi kandist.

Lähipäevil esitab ostupakkumuse ka AS Fermer, kes ostis kevadel pankrotistunud Paide lihakombinaadi varad ning on tänaseks Paide lihatööstusesse investeerinud kümneid miljoneid kroone.

ASi Fermer juhi Valter Koltsini sõnul käib Fermeril praegu äripaani lõplik vormistamine, mille järel pakkumus Võhma tööstuse omandamiseks teele saadetakse. Tema väitel ületab Fermeri pakkumus Võhma eest 7 miljonit krooni. «Maksame nii palju, kui küsitakse,» lausus ta.

Arno Mägi ütles, et kõik kombinaadi varadest huvitunud seavad oma pakkumuse sõltuvusse riigi abist. «Minu teada on valitsus valmis Võhma probleemide lahendamisele kaasa aitama,» lausus Mägi.

Ka Valter Koltsini sõnul kavatseb AS Fermer valmiva äriplaani esitada kinnitamiseks valitsusele, kuna ilma riigi abita ei suuda ka nemad Võhma kombinaati osta.

Arno Mägi prognoosis, et Võhma lihakombinaadi tervikvara ostuks laekuvad pakkumused mahuvad 7--10 miljoni krooni vahele. «Olukord on tõsine, talv on tulemas,» tõdes ta. «Nii pankrotihaldurid kui ka ostjad on huvitatud tehingust enne talve saabumist.»

Äripäeva andmeil on ASi Fermer omanikud Valter Koltsin ning ASi Dvigatel peadirektor Olev Rohumäe. Koltsin on Assamalla vorstitsehhi ning Rakvere ja Paide trükikoja omanik. Rohumäe käe all on aga ehitatud Rakvere lihakombinaati, mille esimene peadirektor ta oli.

Võhma lihakombinaat läks pankrotti tänavu kevadel, jäädes Ühispangale võlgu ligi 10 miljonit krooni.

Hetkel kuum