31. oktoober 1996 kell 22:00

EL toetab veisekasvatajaid

Prantsusmaa, Saksamaa ja Suurbritannia saavad enam kui poole rahast, mis pärineb ELi põllumajanduseelarve säästudest. Raha jagatakse ELi liikmesriikide vahel veisekarja suuruse alusel. Prantsusmaa, kes sai suurima summa (1,79 miljardit Eesti krooni), annab 25% ELi veiselihatoodangust.

«Otsustati oluliselt vähendada lihatootmist ning maksta kompensatsioone,» ütles Iiri põllumajandusminister Ivan Yates pärast kolm päeva kestnud kohtumist.

Yates, kelle maa on praegu ELi eesistujariik, ütles, et uus abi lisandub senisele 850 miljonile ECU-le ehk 12,75 miljardile Eesti kroonile, milles ELi liidrid leppisid kokku juunikuus Firenzes. Tõenäoline on ka edasine abi 1997. a aset leidvate pikaajaliste veisekasvatusreformide käigus, lisas ta.

Abipaketi otsuse vastu oli vaatamata suurtele kompensatsioonidele Saksamaa, kes väitis, et selles sisaldub meetmeid, mis segavad toodangu vähendamiseks kavandatud strukturaalsete muudatuste tegemist. Abipaketi peavad heaks kiitma veel eelarveministrid ja europarlament. REUTER-AFP-ETA

Hetkel kuum