3. detsember 1996 kell 22:00

Eriõli ja Petra ühendavad jõud

Petra juhatuse esimees Madis Vaikmaa ja Eriõli juhatuse esimees Ando Raud ütlesid, et firmade liitumist ei ole arutatud ja see pole praegu aktuaalne. Seetõttu ei saa kinnitada ega ümber lükata, et firmad kunagi ühineda võivad, lisas Raud.

Kaartide ristkasutus on mõeldav väiksemate firmade puhul, kommenteeris ASi EK turundusdirektor Mati Ruul. Tema väitel võib sammu taga aimata plaani firmad tulevikus ühendada.

Koopereerumine muudab lihtsamaks nii Eriõli kui Petra tegevuse, kinnitas Madis Vaikmaa. Koos on lootus suurendada turuosa bensiini jaemüügis kümnendikuni ja pakkuda konkurentsi turuliidritele, hõlmates tanklatega Eesti tähtsamad maanteed.

Eriõlil tuleb koostöö alguse järel üle vaadata investeerimisprojektid, sest sellises mahus pole Tallinnas mõtet ehitama hakata, tõdes Raud.

Petra kaheksast tanklast pooled on Tallinnas ja selle lähiümbruses. Eriõli Oilstopi kaubamärgiga tanklatest enamik on Lõuna-Eestis.

Initsiatiiv kaardi ristkasutuseks tuli Eriõli poolt, teatas Ando Raud. Kui Eriõli hakkas kevadel oma kaardi peale mõtlema, oli Petral juba toimiv süsteem, selgitas ta.

Madis Vaikmaa väitel on ühine kaardi ristkasutus alternatiiv lääne kütusekettidele, mis on tänaseks hõivanud arvestatava turuosa Eestis. «Klientuur on siiski erinev, sest maal ja väikelinnades lööb meie hind paremini läbi,» lisas Vaikmaa. Alexela ja autokütuse tanklaid ühendavale ASile AA-Trading peaksime nüüd suutma kannale astuda, märkis ta.

Eriõli põhitegevus on mootorikütuse hulgimüük, firma käibest kümnendiku annab jaemüük. Petra on seni orienteerunud jaemüügile, hulgimüük annab viiendiku firma käibest.

Hetkel kuum