25. veebruar 1997 kell 22:00

Peaminister Tiit Vähi astub ametist tagasi

Kuni uue valitsuse moodustamiseni jätkab Vähi tööd valitsuses, seejärel kavatseb ta oma pressinõuniku Juhan Kivirähki sõnul jätkata tööd riigikogus.

Presidendi pressiesindaja Ingvar Bärenklau ütles eile, et president ei ole veel otsustanud, millal ta nimetab uue peaministrikandidaadi. Seaduse järgi on presidendil pärast valitsuse tagasiastumist aega uue peaministrikandidaadi määramiseks kaks nädalat.

Koalitsiooni poolt heaks kiidetud uus peaministrikandidaat Mart Siimann ütles, et kohtumisettepankut ei ole president talle teinud.

Peaministri tagasiastumine tähendab ka kogu praeguse valitsuse tagasiastumist. Justiitsminister Paul Varuli sõnul on tõenäoline, et uueks peaministriks saab Mart Siimann.

«Presidendil on muidugi oma ideed ja talle ei meeldi, kui need talle kandikul ette tuuakse, aga ta peab läbirääkimisi fraktsioonidega ja peab lähtuma matemaatikast,» ütles Varul.

Kui peaministriks saab koonderakondlane Mart Siimann ja valitsuskoalitsioon oluliselt ei muutu, ei ole suuri muudatusi ette näha ka ministrite ridades.

Isamaaliidu fraktsiooni nõunik Andres Herkel on öelnud, et Isamaaliit soovib kahe ministri, regionaalministri Tiit Kubri ja keskkonnaministri Villu Reiljani väljavahetamist.

Hetkel kuum