Maja elanikke liitva ASi Harcel juhataja Tarvo Tomingas tõdes, et Toonart Rääsk müüs poolelioleva maja eelmisel aastal mõtteliste osadena maha paarikümnele inimesele, lubades valmis ehitada ka sisehoovi, rajada parkla, lõpetada korterites sisetööd ning varustada hoone korralike vee ja elektritrassidega. «Notariaalsetes lepingutes tal kohustusi üleval ei ole, kuid ta lubas kõigile suusõnaliselt, et asjad saavad korda,» möönis Tomingas. «Nüüd on probleeme palju, sest Rääsk jooksis uppuvalt laevalt ära.»
Majaelanike seas on ka mitmeid ärimehi, nende seas ASi Põhja Liising direktor Veiko Ambrosius, Marlekori asepresident Jüri Triletski ja suhtekorraldusfirma Arcturus üks omanikke Harri Matskin.
Esimesena Rääski käest korteri ostnud Matskin tunnistab, et nii tema kui hiljem majja kolinud inimesed olid Rääski suhtes liigselt heausksed.
Seni poolelioleva kuuekorruselise maja elanikud ostsid kortereid keskmiselt 8000--8500 krooniga ruutmeeter. Korteriomanike pahameeleks annab alust fakt, et silmas pidades ehituslikke puudujääke ei ole linnavalitsus maja valmimist seni aktsepteerinud. 1600ruutmeetrise üldpinnaga hoone ei ole kantud hooneregistrisse, elanikel puuduvad ametlikult korterid ning nad ei saa ennast ka sinna sisse kirjutada. Lisaks pole elektriküttele rajatud majas neljast projekteeritud kaablist kahte, suure koormuse tõttu on üks elektrikaabel juba korra üles sulanud. Selles kõiges näevad uued omanikud Toonart Rääski pooleliolevat tööd, kinnitas Tarvo Tomingas.
Harri Matskini sõnul maksavad elanikud seni ajutise vee eest 28 krooni kuupmeerilt, samal ajal on mujal hind neli korda väiksem.
Tarvo Tomingas ütles, et majaelanikud näevad kohtutees ainsat võimalust kasvõi moraalse kompensatsiooni saamiseks. «Juriidiliselt on Rääskil kõik korralikult vormistatud, me saame teda vaid kelmuses süüdistada,» märkis Tomingas.
Toonart Rääsk, kelle juhitav AS Raagma sai 1994. aastal Tartu mnt 65 asuva poolelioleva hoone omanikuks, kinnitas, et tal pole majaelanike ees mingeid kohustusi. «Raagmal on samapalju kohustusi kui teistelgi kaasomanikel,» ütles ta. «Tänaseks ei kuulu meile enam ühtegi pinda.»
Harri Matskin kinnitab aga, et seniajani kuulub ASile Raagma samas majas üks korter, büroo, restoran ja kaks kauplust.
Tarvo Tomingase hinnangul läheb maja valmisehitamine veel maksma üle miljoni krooni. Toonart Rääsk on seisukohal, et maja kaasomanikud peavad nüüd ise vajaliku raha kokku panema, tema on oma töö juba teinud.
Nädala eest hävitasid tuli ja kustutusvesi ASi Raagma kontorid ja äridokumendid. Toonart Rääsk tunnistas, et ainsana tema mitmest firmast oli raamatupidamisdokumentides puudujääke just ASil Raagma.
ASi Raagma algne omanik oli kinnisvaraärimees Tõnu Leppik, kes aga oma osalusest juba aasta eest loobus.
Endine rallisõitja Toonart Rääsk on Tallinnas tuntud ka Hiina restorani ja ööklubi Metropol rajajana. Viimati teatas Rääsk, et ehitab koos AA-Tradingu tegevdirektori Heiti Häälega Eesti põhjarannikule Vergi sadama, kuhu investeeritakse 7 miljonit krooni.
Seotud lood
Kuigi töötame selleks, et suurendada heaolu, luua kindlustunnet endale ja lähedastele, võib tööpinge heaolu ja suhteid kahjustama hakata, kirjutab Tallinna Ülikooli õppejõuarenduse ekspert Katrin Aava.
Enimloetud
5
Kahjum parandati suuremaks
Viimased uudised
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Hetkel kuum
Kahjum parandati suuremaks
Berkshire Hathaway kontol seisab rekordiline summa
Tagasi Äripäeva esilehele