17. märts 1997 kell 22:00

Maailmapank hindab Vene majandust

Sel aastal on Venemaal majanduskasv tõenäoliselt nullis, ütles maailmapank oma analüüsis, kus öeldakse, et enamik Venemaa ettevõtteid om restruktureerimise varases staadiumis. Viimaste kuude arengusuundade jälgimine näitab, et majanduse arengus on jõutud murdepunkti.

«Järgmisel, 1998. aastal peaks aasta majanduskasv muutuma positiivseks ja võib lähitulevikus ulatuda kuue protsendini, mida toetab teenustesfääri edasine laienemine, eksporditööstus, nagu nafta-, gaasi- ja metallitööstus, ning elektri- ja telekommunikatsioonisektor,» ütles maailmapank.

Paremate tulemuste saavutamine sõltub reformide tugevdamisest ja sellest, kas süvendatakse strukturaalseid muutusi, et stimuleerida erasektorit ja lahendada sotsiaalsfääri probleemid.

«Viimase aastaga on majandusreform edenenud väga aeglaselt,» ütles maailmapanga Moskva kontori direktor Michael Carter. Ta märkis, et inflatsioon on langenud, luues majanduskasvule alust.

«Samal ajal tuleb ümber korraldada maksusüsteem ja läbi viia laialdased reformid kapitaliturgudel, pensionide ja elamumajanduse vallas, reguleerida loodusvarade riiklik monopol ja kiirendada erastamist, kui Venemaa tahab, et tema majanduskasvu potentsiaal teoks saab,» lisas ta. REUTER-ETA

Hetkel kuum