23. aprill 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Erastamisagentuur (EEA) paneb juunis EVPde eest avalikku müüki 25,06% ASi Olümpia aktsiatest.

30 protsendi aktsiate osas saavad hotelli Olümpia operaatorfirma senised aktsionärid kasutada eelisostuõigust, ütles EEA peadirektor Väino Sarnet.

EEA nõukogu määras kolmapäeval äriseadustiku järgi 30% aktsiate müügihinnaks 66 miljonit krooni, sellega peavad aga veel nõustuma ka teised aktsionärid.

Sarnet avaldas arvamust, et 25,06% aktsiate avaliku müügi saab välja kuulutada juunis. BNS

Erastamisagentuur (EEA) kuulutab lähiajal uuesti välja keemiakombinaadi RASi Kiviter erastamise eelläbirääkimistega pakkumise jääkide meetodil.

EEA nõukogu aseesimehe Ants Leemetsa sõnul annavad EEA määratavad tingimused võimaluse ettevõtte edukaks erastamiseks ja väldivad eelmise erastamiskatse vigu. Huvi Kiviteri erastamise vastu on olemas, lisas Leemets.

EEA peadirektor Väino Sarnet ütles, et seekordses erastamisvoorus algavad läbirääkimised kohe pärast kuulutuse lehes ilmumist ja nõukogu arvestab kõigi pakkujate huvisid.

Kolmapäeval soostus EEA nõukogu kustutama Kiviteri maksuvõlgade intressid 25,3 mln kr ulatuses. Ettepaneku peab kinnitama valitsus. BNS

Balti Meediateabe ASi viimase küsitluse andmeil kuulab Raadio Tartu raadiojaama keskmiselt 100 000 inimest. Tartus kuulatavate 6 kommerts- ja 4 riigiraadiojaama hulgas on Raadio Tartu liider, haarates ligi 30% kuulajaskonnast. Järgnevad Vikerraadio ligi 25% ja Raadio Uuno ligi 10%ga.

Möödunud aastal suurenes Raadio Tartu käive viiendiku võrra ja moodustas 4 mln krooni. Tänavu prognoosib raadio peadirektor Vello Lään 15% suurust käibekasvu, mis tuleb Kesk- ja Põhja-Eesti ning eriti Tallinna firmade reklaamitellimuste suurenemisest. Praeguseks on Tartu ja Lõuna-Eesti reklaamitellijate osaks jäänud vaid 50% Raadio Tartu reklaamimahust. ÄP

Tallinna Panga sündikaatlaenu märkisid välispangad rohkem kui 50% ulatuses üle, kinnitas Tallinna Panga projektfinantseerimise osakonna juhataja Heldi Kell.

Kella sõnul sulgevad sündikaatlaenu korraldajad Commerzbank AG ja Vereins- und Westbank AG laenu märkimise kas kolmapäeval või neljapäeval.

Tallinna Pank otsustab lähipäevil, kas suurendada laenu mahtu, sõnas Kell. Pangal on võimalik laenu mahtu suurendada kogu märkimise ulatuses. See sõltub panga strateegiast, selgitas ta.

Sündikaatlaenu planeeritud maht on 30 mln Saksa marka ehk 240 mln kr. 3aastase laenu intress on Saksa marga libor+1,375. BNS

Järgmise nädala alguses kirjutavad Ühispank ja Venemaa-poolne partner alla Peterburis liisingufirma asutamisdokumentidele.

Asutatava firma miljardi rubla suurusest aktsiakapitalist hakkab Ühispangale kuuluma 75 ja kohalikule partnerile, kes avalikustatatakse pärast lepingu allkirjastamist, 25 protsenti.

Ühispanga president Ain Hanschmidt ütles, et liisingufirma asutamine Peterburis on seotud sealsete klientide poolse nõudmisega.

Projektijuhi ja asutatava firma tegevdirektori Andrei Happoneni sõnul loodab firma tegevust alustada kahe kuu jooksul, kuna Peterburis tegutsemiseks on vaja hankida litsents. ÄP

Tänasest laupäevani külastab riigi turismiameti kutsel Eestit Peterburi linnavalitsuse ja kohalike turismiorganisatsioonide- ja ettevõtjate delegatsioon. Visiidi käigus arutatakse edasisi turismialaseid koostöövõimalusi Tallinna ja Peterburi vahel, teatas Kaira Kivi turismiameti info- ja turundusosakonnast.

Vene delegatsioon kohtub Narva-Jõesuu linnavalitsusega ja Ida-Viru maavalitsusega. Tallinnas on kohtumised majandusministeeriumi asekantsleri Signe Ratsoga, välisministeeriumi välismajanduspoliitika osakonna peadirektori Alar Streimanni, Tallinna abilinnapea Mait Metsamaa ja linnasekretär Toomas Sepaga. ÄP

Hetkel kuum