1. juuni 1997 kell 22:00

Pankrotistunud Kadariku tervikvara müüki ei toimu

Tallinna linnavalitsus tahab Järveotsa poe rendileandmiseks korraldada pärast Kadariku rendilepingu lõppemist avaliku rendikonkursi. Proosi sõnul ei tule ilma rendilepinguteta kaupluste müümine kõne alla. «Me ei saa müüa ainult kaubahalli ja Järveotsa poest ainult lette, sest see tähendaks sisuliselt Järveotsa poe linnale jätmist,» lisas Proos. «Samuti pole täpselt teada, kuidas ja millal linn lepingu Järveotsaga tahab lõpetada.» Praegune rendileping kehtib 2007. aastani.

Tallinna abilinnapea Mait Metsamaa sõnul tahab linn leida Järveotsale uue rentniku, kellelt saaks võtta kõrgemat renti. Järveotsa poe rent peaks tema ütlust mööda olema umbes 100 krooni ruutmeetrilt. Praegu maksab Järveotsa linnale renti umbes 30 krooni ruutmeetrilt. Kaubahalli rendilepingut on linn nõus Kadariku vara ostjaga pikendama tingimusel, et ostja tasub linnale Kadariku rendivõla ja esitab pangagarantii rahasummale, mis tagab kolme aasta jooksul rendi laekumise.

Kaubahalli hoone plaanib linn koos selle all oleva maaga ära müüa. Metsamaa ütlusel pannakse hoone praeguste plaanide järgi müüki novembris.

Kuna Kadariku tervikvara müügist on loobutud, kaalutakse Ingrid Proosi ütlust mööda Kadariku aktsiate müümist, mis tähendab, et ettevõtet ei likvideerita pankrotimenetluse käigus. Proos ei osanud öelda, mis hinnaga aktsiaid müüma hakatakse, kuid kinnitas, et mitte odavamalt kui Kadariku varade bilansiline väärtus, s.o 13 miljonit krooni.

Mait Metsamaa sõnul kehtivad aktsiate ostjale samad tingimused mis tervikvara ostjale. «Kui ta ikka linnale renti ei maksa, siis me lõpetame ühepoolselt rendilepingud,» ütles ta.

Ingrid Proosi sõnul andis Kadarik Ühispanga vastu kohtusse hagi, kus süüdistab panka Kadariku arvelduskrediidi kustutamises. «Palusin ka kohtul keelata pangal meie arvetelt raha võtmise,» lisas ta.

Proosi ütlust mööda pole Kadarikul praegu enam võlga Ühispangale, kuna pank kustutas selle jaanuaris, võttes Kadariku kontolt ligi 5 miljonit krooni.

Praegu on Kadariku vastu esitatud nõudeid koos viivistega 25 miljoni krooni väärtuses. Proosi andmeil pole Kadariku vastu nõuet esitanud Tallinna kesklinna valitsus, kellele Kadarikul on 1,8 miljoni kroonine rendivõlg.

ASi Kadarik võlausaldajate nõuete kaitsmise koosolek toimub 12. juunil.

Hetkel kuum