16. detsember 1997 kell 22:00

Kohalikud lükkavad hindu üles

Kohalike investorite kasvanud ostuhuvi oli maaklerite sõnul peamiseks eile turgu mõjutanud faktoriks. ÄP indeks kerkis üleeilsega võrreldes veidi üle 2% ja lõpetas börsi sulgemisel 781,46 punktil. Börsi ja vabaturu päevakäive kerkis päevaga ligi 40% võrra, ulatudes registreeritud 651 tehingus 84,77 mln kroonini.

Turg on praegusel tasemel päris tugev ja investorid, kes tahavad enne aastavahetust turule siseneda ja ootasid seni hindade mõningast langust, on hakanud positsioone võtma. Pärast hommikusi veidi kiiremaid liikumisi püsis ÄP indeks kogu pärastlõuna stabiilselt veidi ülevalpool 780 punkti taset.

Investorite huvi keskmes on jätkuvalt pangasektor (eile 88% börsisüsteemi päevakäibest). Huvi pangasektori vastu on ärgitanud viimasel ajal liikuvad intrigeerivad kuulujutud pankade võimalikest ühinemistest.

Möödunud nädalal oli kõne all EVEA ja ERA Panga võimalik ühinemine. Üleeile said taas alguse jutud Maapanga võimalikust ühinemisest Hoiupangaga. Eile levitasid uudisteagentuurid teadet Hansapanga soovist osta 30% Leedu Ukio pangast. Hansapank nimetas plaanitavat ostu finantstehinguks.

Hetkel kuum