7. jaanuar 1998 kell 22:00

Kasumid hakkavad selguma

Kiire aktsiahindade tõus viimasel ajal tekitas eile hommikul turul tugeva ootuse mõningaseks hinnakorrektsiooniks. Esimeste kauplemisminutite jooksul tegigi turg korraliku kukkumise, kuid kosus seejärel üsna kiiresti, jättes mulje, et turul on olemas hetkel küllatki tugev põhi. Suured päevasisesed kõikumised viitavad spekulantide tegevusele, mis muudab maaklerite sõnul üsna raskeks prognoosida, mis juhtub turul lähematel päevadel.

Eile jäi turg päeva kokkuvõttes siiski plusspoolele. ÄP indeks tegi päevaga 1,21protsendise tõusu ja lõpetas õhtul 871,4 punktil. Kauplemisaktiivsus üleeilsega võrreldes veidi vähenes ja börsisüsteemi päevakäive ulatus 78,19 mln kroonini.

Eile teatas esimese pangana oma detsembrikuu ja ühtlasi ka kogu 1997. a majandustulemused Hoiupank. Hoolimata rekordilisest 43 mln kroonisest kuukasumist detsembris jäi prognoositud 240 mln kroonisest kasumist puudu siiski veidi üle 6 mln kr (panga aasta puhaskasum oli 233,8 mln kr). Kell 11.11 börsile jõudnud teade olulisi liikumisi endaga kaasa ei toonud, sest ei olnud turule eriliseks üllatuseks. Hoiupanga aktsia hind kerkis eile 0,27%, 186,5 kroonile.

Hetkel kuum