26. aprill 1998 kell 22:00

Viru tänava büroopindade rendi-hinnad aasta pärast?

Viru tänaval ja ka mitmel pool mujal vanalinnas praegu rendihinnad langevad, sest parkimisega on suuri probleeme. Hinnad võivad stabiliseeruda seoses eurointegratsiooniga. Tallinna peaks tulema arvukalt euroametnikke, kellel on büroopinda vaja ja vanalinna peavad euroametnikud turvaliseks. Büroopindasid jääb vanalinna tulevikus küllalt vähe, majade esimesele korrusele jäävad väikesed kauplused ja ülejäänutele peamiselt korterid.

Rendile andjad püüavad visalt saada ruutmeetri eest vähemalt 200 krooni ja on mõnikord valmis pigem ruume kas või aasta otsa tühjana hoidma, kui hinda alla laskma. Keskmiselt sõlmitakse lepingud siiski tasemel 180 kr/m².

Minu arvates on hinnad põhjas juba ära käinud ja enam langeda ei tohiks. Praegu on saadaval vabu rendipindu ja seetõttu pole ka põhjust, miks büroopindade rendihinnad tõusma peaksid.

Kuna vanalinnas on parkimisega probleeme, on inimesi sinna saada juba väga raske. Aasta jooksul ma ei näe üldse büroopindade hinnatõusu.

Keskmisest kallimalt on võimalik rentida väiksemaid tube (pindalaga 20--30 m²) renoveeritud majas, millel on hea asukoht.

Kontoripindade rendihindu Viru tänaval ja ka mujal vanalinnas mõjutab samuti see, et piirkonnas pole peaaegu üldse tõeliselt hästi renoveeritud maju. Hooneid on vaid korruste kaupa renoveeritud.

Hetkel kuum