10. mai 1998 kell 22:00

Wicom seab ohtu kesklinna soojavarustuse

ASi Tallinna Soojus juhatuse liige Heino Junolainen ütles, et hotelli renoveerimistööde käigus pidi ehitusfirma Wicom 25. maiks ümber tõstma kesklinna sooja vee magistraaltrassi.

Ehitaja lõikas reservtrassi aprilli keskpaigaks läbi ja katkestas soojavarustuse selle trassi kaudu, rääkis Junolainen. Pärast soojatrassi läbilõikamist keeldus ehitaja aga projektijärgsete tööde jätkamisest ja soojavarustuse taastamisest, lisas ta.

«Kui nüüd põhitrassiga midagi juhtub, on kesklinna soojavarustus ohus,» lausus Junolainen. «Samuti ei saa Tallinna Soojus alustada trassi survestamist.»

Junolainen ütles, et Irnesse Kapital pakub Tallinna Soojusele uue soojatrassi ehitamist, kuid rohkem kui miljon krooni maksva trassi ehituse peaks kinni maksma Tallinna Soojus ise.

ASi Irnesse Kapital juhataja Teet Kurs ütles, et alles ehituse käigus selgus, et vana soojatrass asub kõige aktiivsema kasutusega tsoonis. Ta lisas, et hotelli omanikfirma tegi Tallinna Soojusele ettepaneku tõmmata uus soojatrass krundi servale passiivsesse tsooni, kuid Tallinna Soojus pole sellise lahendiga nõus.

Küsimusele, kes rahastab uue soojatrassi ehitust, vastas Kurs: «See on läbirääkimiste küsimus.»

Heino Junolainen väitis, et Irnesse Kapitali juht ei saa öelda, et ta polnud soojatrassi olemasolust teadlik. Hotelli ostulepingu üks tingimus oli, et trasside säilitamine kinnistul on kohustuslik, teatas Junolainen.

Kui ehitaja jätkab kinnitatud projekti eiramist, on Tallinna Soojus sunnitud omavoli lõpetamiseks pöörduma kohtu poole, ähvardas Junolainen. «Me ei taotle siis enam ainult tööde lõpetamist, vaid nõuame ehitusloa tühistamist ja ehituslitsentsi äravõtmist Wicomilt,» lisas Junolainen.

Junolaineni sõnul hakkas Wicom Tallinna hotelli renoveerima märtsis ja hotelli omanik Irnesse Kapital taotles Tallinna Soojuselt soojatrassi ümberehituse projekti kooskõlastust, sest vana soojatrass jäi ehitatava objekti alla. Tallinna Soojus kooskõlastas projekti ja andis ehitajale tehnilise nõusoleku.

Hetkel kuum