14. mai 1998 kell 22:00

Elektroonikatehas rendib kinnisvara

ASi Tondi Elektroonika juhatuse esimees Uno Abru kinnitas, et ettevõtte põhilised tootmisrajatised, sh suurim ja uusim tootmishoone, on peaaegu täielikult välja renditud.

Tehas jätkab tootmist vaid Tondi raudteejaama vastas asuvas tsehhis, kus valmistatakse kuuldeaparaate. «Sealgi on pinda veel küllalt üle,» lausus Abru.

Tondi Elektroonikale kuuluvatel pindadel tegutseb praegu ligikaudu poolsada firmat. Pärnu maantee äärde jääva tehasehoone esimesel korrusel ehitatakse poolteise tuhande ruutmeetri suurusel pinnal välja kaubanduskeskus, kus hakkab ruume rentima veel kümmekond firmat.

«Tähtis on kinnisvara õige kasutamine ja inimestele töö andmine,» kommenteeris Abru. ASi Tondi Elektroonika tootmispindadel töötab praegu kokku umbes tuhat inimest. Neist vaid 400 on elektroonikatehase palgal.

Tondi Elektroonika eelmise aasta 60 miljoni kroonisest käibest moodustas kinnisvaraäri umbes viiendiku. Abru ei soovinud ettevõtte kasumist rääkida.

Uusi elektroonikatooteid kuuldeaparaatidele lisaks ei kavatse tehas Abru sõnul valmistama hakata. »Me arvame, et laseme teistel, näiteks rentnikel, muud elektroonikat teha,» kommenteeris ta.

Hetkel kuum