24. mai 1998 kell 22:00

Suurliitumisel heakskiit

Tallinna Panga jurist Ott Saame ütles, et nüüd on vaja veel Eesti Panga luba liitumiseks ning äriregister peab samuti tegema sellekohase kande. «Siis lähevad kõik Tallinna Panga varad, õigused ja kohustused üle Eesti Ühispangale,» lausus ta.

Seni tegutsevad edasi mõlemad pangad, samuti on mõlema panga aktsia Tallinna börsil noteeritud ning tehingute tegemine jätkub. «Tallinna Panga aktsiad vahetatakse ümber Ühispanga aktsiateks samal hetkel, mil tehakse äriregistri kanne,» sõnas Saame. Aktsiavahetuskurss on varem kindlaks määratud 0,42 Ühispanga aktsiat ühe Tallinna Panga aktsia kohta.

Praegu hakkab mõlemat panka juhtima ühine juhatus, kuhu kuulub seitse Ühispanga ning neli Tallinna Panga juhatuse liiget.

Pangad valisid koosolekutel uued nõukogud. Tallinna Pank esitas liitpanga nõukogu kandidaatideks investeerimispanga FMO esindaja Rob van der Wurfi, Tallinna Panga eraisikust aktsionäri Toomas Tooli ning Läti Saules Banka asutajaliikme Juri ?etinini.

Ühispanga aktsionärid kiitsid heaks põhikirja muudatused, mille kohaselt võib panga nõukogus olla kuni 12 liiget ning valisid oma üheksa liikmekandidaati nõukogusse.

Ühispanga president Ain Hanschmidt lausus, et arvestuste kohaselt võib liitumine vähendada kulusid vähemalt 70 miljonit krooni aastas. Tema sõnul on pankade eesmärk nüüd saada Eesti Panga luba liitumiseks mai-juuni vältel. Loodetavasti tehakse kanne äriregistrisse liitumise kohta septembris, lisas ta.

Tallinna Panga aktsionäride koosolekul kiideti kõik otsuse-eelnõud heaks enam kui 95protsendilise poolthäälte enamusega. Panga pressiesindaja Eero Raun põhjendas seda sellega, et kõik liitumisega seotu on aktsionäridele juba selge. «Me püüdsime teha kõik puust ette ja punaseks värvida,» lausus ta.

Tallinna Panga juhatuse esimees Rait Lukas ütles, et tal on lähiajal plaanis pangast lahkuda. Ta märkis, et pidas oma kohuseks pankade ühinemine edukalt lõpule viia.

Tallinna Panga ja Ühispanga liitumisleping sõlmiti 22. aprillil.

Hetkel kuum