25. mai 1998 kell 22:00

Liitpanga tippjuhid valdavalt Hansapangast

Uue grupi finantsdirektoriks saab senine Hansapanga intressitoodete osakonna juhataja Erkki Raasuke, personalidirektoriks senine Hansapanga personalijuht Agve Aasmaa.

Eesti kommertspangandust hakkab uues pangas juhtima senine Hansapank Eesti president Indrek Neivelt, finantsturgude osakonna juhatajaks saab Rain Lõhmus, kes on praegu Hansapank Marketsi divisjoni direktor.

Grupi suhtekorraldusjuhi ametikohale asumiseks on tehtud ettepanek praegusele Hoiupanga pressiesindajale Kristi Liivale. «Ülejäänud tippjuhid pannakse paika kolmapäeval,» tõdes Hansapanga ökonomist Mart Tõevere.

Tõevere sõnul peab Eesti Pank uued juhid kinnitama, kuna keskpank on kõrgeim pangandusjärele valveorgan.

Liitpanga juhatuse esimees Jüri Mõis ning aseesimees, praegune Hoiupanga juhatuse esimees Üllar Jaaksoo esitasid nõukogule ettepaneku ka teiste juhatuse liikmete määramiseks. Nendeks valiti Rain Lõhmus, Indrek Neivelt ning Erkki Raasuke.

Erkki Raasuke ei soovinud eile ühelegi küsimusele vastata. «Praegu on liiga toores aeg midagi öelda,» nentis ta, lisades, et praegu püüab ta vaikselt tööd edasi teha.

Vastates küsimusele, miks on enamik tippjuhte praegused Hansapanga töötajad, lausus Tõevere, et need pole kõik tähtsamad tippjuhid, vaid neid tuleb veel juurde. Samuti ütles Tõevere, et ka juhatusse valitakse veel inimesi, näiteks Läti Zemes Bankast ning Hansabank Latviast. «Kogu juhatust ei saanud kohe kokku panna, kuna kõiki tippjuhte pole veel määratud,» põhjendas Tõevere.

«Eks iga ühinemise puhul tahetakse peale kulude kokkuhoiu ka parimaid töötajaid leida,» kommenteeris Ühispanga asepresident Margus Schults asjaolu, et enamik tippjuhte on praegusest Hansapangast.

Hoiupanga juhatuse esimees Üllar Jaaksoo ei soostunud nimetama kuupäeva, mil ühinemislepingule alla kirjutatakse. Võimalike liitumistingimuste muutumise kohta ütles Jaaksoo, et praegu on kokku lepitud, et 63% uuest pangast saavad praegused Hansapanga aktsionärid ning 37% Hoiupanga omanikud. «Konsultatsioonifirma Coopers & Lybrand analüütikud töötavad liitumisega seotud küsimustega, kaasa arvatud aktsiakurss,» sõnas Jaaksoo.

Eilsete Hoiu- ja Hansapanga aktsiate sulgemishinna alusel saaks praegune Hansapank liitpangast 70,3% ning Hoiupank 29,7%. Tõevere on eelnevalt öelnud, et aktsiakursi kindlaksmääramisel võetakse arvesse peale turukapitalisatsiooni ka pankade arengupotentsiaali ja varade mahtu.

Mart Tõevere sõnul peaks pankade erakorralised aktsionäride üldkoosolekud toimuma 12. juulil, mis tähendab, et liitumislepingule tuleb äriseadustiku järgi alla kirjutada hiljemalt 12. juunil.

Hoiupanga aktsia langes Tallinna börsil eile jälle, seekord ligi 6%, jäädes püsima 19 kroonile. Reedene aktsia sulgemishind oli üle 20 krooni.

HF Kapitali juhataja Margus Uudam ütles, et tegemist on spekulatiivse aktsiaga. Ta lisas, et viieprotsendiline kõikumine on Hoiupanga aktsia puhul normaalne.

Hetkel kuum