Keskhaigla -- Tallinna suurim elektrivõlgnik

12. juuni 1998, 00:00

Keskhaigla peaarst Andrus Mäesalu rääkis, et majandamiskulusid ei olnud mullu linna poolt haiglale ette nähtud. «Kuna raha oli vähe, otsustasime kommunaalkulude tasumise asemel haiglat remontida,» lausus Mäesalu.

Peaarst lisas, et haiglal on kommunaalteenuste ettevõtetega saavutatud kokkulepped ja võlg tasutakse. «Me maksame küll võla ära, et asjaga edasi minna ja haiglaid mitte patuoinaks teha, aga see pole lahendus,» lausus Mäesalu.

Ta märkis, et sel aastal on tervishoiu korralduse seadust muudetud nii, et kommunaalkulud tuleb haiglal endal tasuda. Selle muudatusega seoses nähti ette ka raviraha suurendada.

Samas ta märkis, et haigla töötajate kutseliidud nägid ette, et selle sama raha eest tuleb tõsta töötajate palka, mistõttu on haiglate juhid jälle valiku ees, kas tasuda kommunaalmakse või maksta töötajatele rohkem palka. Mõlema jaoks raha ei jätku.

ASi Eesti Energia tütarfirma Energiamüük Tallinna osakonna juhataja Veljo Sedrik ütles, et kõik haiglad sattusid eelmisel aastal seoses haiglate rahastamise muutumisega makseraskustesse, aga kõik peale keskhaigla on tänaseks võlad ära klaarinud.

Sedrik rääkis, et keskhaigla saatis Energiamüügile maksegraafiku, kus aga nimetatakse ligi paarsada tuhat krooni tegelikkusest väiksemat võlga. «Me ei saanud nende graafikut aktsepteerida,» sõnas Sedrik.

Sedrik märkis, et energiamüük on probleemi lahendamiseks pöördunud ka linnavalitsuse poole ja nüüd oodatakse sealt vastust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing