19. juuli 1998 kell 22:00

Balti turud võtsid kasumit

Neljapäeval alanud kasumivõtmine Riia börsil jätkus veel reedel ning maaklerid prognoosivad selle jätkumist tänaseni. Homseks-ülehomseks loodetakse taas tõusutrendi. Lõpuks ometi, pärast investorite jaoks kohutavat aastat, on näha esimesi päikesekiiri. Rahvusvahelise valuutafondi lubadus anda krediiti Balti riikide tähtsaimale kaubandupartnerile, Venemaale on süstinud optimismi. Turuliider Unibanka langes nelja santiimi võrra 1,73 litini. Alla liikusid ka teised põhinimekirja aktsiad.

Pärast Leedu juhtivate pangaaktsiate 25protsendilist kasvu võeti kasumit ka Vilniuse börsil. Põhinimekirja aktsiate indeks LITIN kukkus 4,53 protsenti, laiemapõhjalise LITIN-A langus oli väiksem (0,27%). Vilniuse Panga aktsia kaotas oma turuväärtusest koguni 11 protsenti, käive oli korralik 243 000 litti. Head uudised Venemaalt ja optimism Eesti turul annab tõusulootuse ka Leedule.

Vene aktsiaturud olid möödunud nädala viimasel päeval optimistlikud, kuigi peaminister Kirijenko sõnul võib rahvusvahelise valuutafondi laen jääda toppama, kui parlament jätkab valitsuse stabiilsuspaketi arutamist senises tempos. Valitsus oli reedeks 25 tähtsamast abinõust heaks kiitnud pooled. RTS-indeks tõusis 6,63 protsenti 193,35 punktini. Börsi käive oli mõõdukas -- 47 mln dollarit. ÜES tõusis 10 protsenti 0,19 dollarini.

USA aktsiaturud jätkasid ka neljapäeval rekordgraafikus. Valdavalt tehnoloogiasektorit esindav Nasdaq lõpetas seitsmendat järjestikust päeva rekordkõrgusel ning tõusis esmakordselt üle 2000 punkti.

Tehnoloogiasektorit vedas Apple, kes teatas kasumi (enne maksude mahaarvamist) kasvamisest 25,7 protsendini, mis on korporatsiooni kolme viimase aasta suurim. Suurt kasumlikkust näitas ka konkurent Microsoft. Juhtivaktsiaid peegeldav Dow tõusis ühe protsendi võrra ja lõpetas päeva esmakordselt ülalpool 9300 punkti taset.

Hetkel kuum