21. juuli 1998 kell 22:00

Mannekeenid rihivad jalgu

ABC kingapoe plaanilahendus on mänguline ja meeldiv. Eraldi tahaks märkida ilusate ?riftidega kirju seinaäärsetel vitriinidel, kuigi tavakülastaja ei pruugi seda detaili väljapeetust märgatagi.

Kaupluseruumi on paigutatud väga palju erinevaid kujunduselemente. Trepile istuma pandud mannekeenid võivad oma väljasirutatud jalgadega trepil külastajat vahel ehk ehmatadagi, aga mannekeenid on praegu moes.

Selles kingakaupluses käies häirisid mind plekktünnidesse pandud rohelisest paberist taimedede imitatsioonid ja see, et terve kaupluse peale oli vaid üks koht, kus sai rahuldavalt kingi proovida.

7 punkti

Pean seda kauplust üheks paremini sisustatud kingapoeks Tallinnas. Seal jagub avarust ja kaup on hästi välja pandud. Samas oleks vaja juurde peegleid, mille ees kingi saaks jalga proovida. Ka valgust võiks rohkem olla.

Väga kalli kauba jaoks on omaette riiulid, aga need kaovad tänu vähesele valgusele ära.

Kuna kujunduses on rohkesti sinist värvi ja klaasi, tundub valgus väga külm. Kalli kauba kappides, kus disainis on puitu, paistab ka valgus soojem. Stiil on ühtlane ja kõik sobib omavahel.

Müüja kohalt avaneb hea vaade saalile, mis on ka väga tähtis. Nii näeb ta hästi, kui mõnel ostjal on tema abi vaja.

7 punkti

Huvitav tehnitsistlik segadik, teist sellist kingapoodi on Tallinnast raske leida. Tundub, et sisekujunduse planeerimisel on väike valearvestus tehtud: kõikjal näeb palju klaasi ja metalli ning siis järsku tulevad täiesti stiilist välja kukkunud puidust väljapanekulauad.

Samas andis omaette mõnusa kontrasti, et tuntud tootjatele oli antud omaette nurk. See lõi nimekale tegijale soliidse eraldatuse.

Poes jagus kõigile ruumi, keegi ei tükkinud sul selja taga trügima.

Kunstpuud andsid juurde lõbusust ja olid nagu omaette kunstiteosed.

Meeldis, et ruumikujunduses poldud rahaga kokku hoitud. Kuigi -- jahutusseadmete pealt vist küll.

7 punkti

Sisekujunduses on saavutatud, mida tõenäoliselt oli taotletud, ratsionaalsust -- riiulid tõusevad kõrgustesse, liuguritega trepid ja muud tehnika saavutused.

Selles tehnitsismis ja praktilisuse püüdes ei häirinud isegi kunstlilled. Neid on kergem hooldada.

Samas, kui taotletud on disaini stiiliühtsust, siis puitelemendid ja porimatid ajavad üldpildi liiga kirjuks. Mina oleksin puidust väljapanekualused metallalustega asendanud, kuigi see võib olla ka maitseküsimus.

Ka peasissekäik ei meeldi mulle. Sinna olnuks vaja kallimaid ja paremaid plaate ja uksematerjali. Aga igatahes on pood seestpoolt kindlasti palju ilusam kui maja välisilme.

7 punkti

Hetkel kuum