6. september 1998 kell 22:00

Hansapank suurendas internetinduse turvalisust

Loa saamiseks pidas Eesti välisministeerium USA valitsusega läbirääkimisi aasta, sest USA valitsuse otsusega tohib sellist kõrgtehnoloogiat eksportida tingimusel, et seda kasutatakse pankade turvasüsteemides või USA firmade sisesuhtluses.

Eestis võivad nüüd 128-bitise võtmega kaitstud turvakanalit kasutada kõik pangad, samuti näiteks McDonald's Eesti oma sisesuhtluseks. Teistele firmadele on see tehnoloogia keelatud.

«USA valitsus jagab piiratult lubasid selle tehnoloogia kasutamiseks, et kuritegelikud grupid ei saaks endale sidepidamiseks lahtimuukimatut turvakanalit,» selgitas Hansapanga infotehnoloogia asedirektor Heiki Kübbar. «Tugevat turvalisust vaadatakse tänapäeval kui relva, sellepärast tema levikut piirataksegi.»

Hansapanga tele- ja internetipanga arendusjuhi Madis Tapupere sõnul ei suurendatud turvalisust mingite ebameeldivate intsidentide tõttu.

Viimasel ajal on internetipanga kasutamine põhjustanud palju Hansapanga klientide nurinat, kui neil pangaoperatsioone teha ei õnnestu. Selle põhjuseks on kas kliendi arvuti, internetiteenuse pakkuja või panga arvuti.

Hansapanga senine, 40bitine võti on ajakirjanduse andmetel suudetud 2,5 kuu jooksul lahti murda. 128bitise võtme lahtimuukimiseks läheb tänapäeva arvutusvõimsuste juures vaja triljoneid aastaid.

Peale võtme pikkuse kaitseb kasutajat internetipankades võõra rünnaku eest ka paroolisüsteem, piiratud aeg sideseansiks ja piirang opereeritavatele summadele.

Hetkel kuum