6. september 1998 kell 22:00

Kas Tallinna hotelliturul on uue hotelli jaoks ruumi?

See on väga hea mõte ja kindlasti hakka-vad turismifirmad seda hotelli täitma. Odavama klassi hotelli ei ole kesklinnas olemas. Lisaks välisturistidele vajavad sellist hotelli ka eestlased, kes ei ela Tallinnas ja tulevad siia näiteks komandeeringusse.

Potentsiaalsed kliendid oleksid ka idast tulevad turistid, samuti sportlased või õpilased. Selliseid madalama hinnatasemega hotelle Tallinnas on, kuid need on äärelinnas.

Üks faktor, mis turismi mõjutab, on ilmastik, ja sellel aastal sissetulev turism kohe vähenes. Turistide voolu mõjutab ka see, mida meie riik suudab infrastruktuuri parandamiseks ära teha ja kuidas riik oskab Eestit väljaspool müüa.

Praegu on suur osatähtsus ostuturismil, mis turismifirmasid eriti ei puuduta ja jätab ka hotellid kõrvale.

Kindlasti mahub turule üks hotell juurde. Sellisele hotellile on turgu, sest Tallinnas kipub olema nii, et hotellid on juba aasta ette välja müüdud ja mitte ainult kõrgsessiooni perioodiks, vaid ka vahesessiooniks.

Puudus on just kahe tärni tasemel hotellidest. Seda tühimikku täitis vahepeal Centraal, aga pärast reonoveerimist on Centraal juba hinnataseme poolest klass kõrgem. Kesklinnas asuvat, küll veidi väiksema teenuse valikuga, kuid heal tasemel hotelli praegu Tallinnas ei ole.

Uue hotelli asukoht on hea laevaturistile ja ma arvan, et laevafirmad haaravad sellest ka suure hooga kinni. Tendents näitab, et viisavabaduse kehtestamine Soomega on suurendanud nende turistide arvu, kes jäävad Eestisse üheks või kaheks ööks. Usun, et see hotell täidetakse hoobilt.

Prognoosin, et Eestit külastavate turistide kvaliteet hakkab paranema. Soome ostuturistide osatähtsus hakkab kahanema.

Arvan, et see on edumeelne projekt. Seda turuni??i on üritatud ka varem täita, kuid selles piirkonnas on maaküsimused olnud väga rasked lahendada ja kui maaküsimus õnnestus lahendada, siis hakkas ka projekt arenema.

Täna on raske öelda, milline hotell on Tallinnas kahe- või ühetärniline. Ühed on viitsinud endale tärne ajada, teised mitte. Kas või meie Santa Barbara hotell. Me ei ole sinna tärne külge pannud, olgugi et ta vastab kolme tärni nõuetele.

Ei usu, et rajatavast hotellist saab konkurent Santa Barbarale, sest asukohad on niivõrd erinevad. See muudab ka kliendi erinevaks. Uus hotell on suunatud laevaga tulevatele klientidele.

Ma arvan, et lähiaastatel turistide vool kasvab, kuid ei kasva sama kiiresti, kui möödunud kolme aasta jooksul.

Kõige esimene ja jõulisem turule tulija on hotell Tallinn, mis muudab hotellituru tasakaalu.

Hetkel kuum