Väärtpaberifirmade tulud vähenevad
Ettevõtted loobuvad väärtpaberibörsi liikmestaatusest

09. november 1998, 00:00

Arvestades oktoobrikuu 337 mln krooni suurust börsikäivet ja keskmist, 0,15% suurust teenustasu, said väiksemad firmad tulu ligikaudu 10 000 krooni kuus.

Olukorda halvendas seegi, et eelmise aasta tõusval turul oli enamik lepinguid sõlmitud nii, et maaklerfirma sai kokkulepitud protsendi teenitud kasumilt.

Maaklerfirmasid on müüa pakutud juba kevadest saadik, kuid ostjaid on praeguses turuolukorras praktiliselt võimatu leida. Turuliidrile Hansapanga aktsiale annavad ametlikku noteeringut 24st börsiinfos kirjas olevast börsiliikmest 15.

Börsiliikme staatusest on ametlikult loobunud Bonman Invest. Liikmestaatus on peatatud peale ERA ja EVEA Panga Handelsbanken Aktorisel ja Väärtpaberiparisnike ASil. HF Kapital on küll endiselt börsiliige, kuid väärtpaberiteenuseid klientidele ei paku.

Bonman Investi väärtpaberiosakonna juhataja Pille Pentjärv ütles, et nõukogu võttis börsiliikme staatusest loobumise otsuse vastu majanduslikel kaalutlustel, sest praeguses turuolukorras pole börsi liikmeks olemine otstarbekas. Turu langusperioodil jääb väikestel firmadel üle valida liitumise, tegevuse lõpetamise või uute turgude otsimise vahel, märkis ta. Pentjärv lisas, et firma väärtpaberivahendusest loobuda ei kavatse ja tegevus suunatakse lääne turgudele.

Handelsbankeni turgude välisaktsiate osakonna juhataja Mikael Fellbom ütles BNSile, et Handelsbanken Aktoris lõpetab tegevuse börsil, sest jätkamine on praeguses turusituatsioonis raske.

Fellbomi sõnul soovib Handelsbanken jätkata kindlasti kauplemist Tallinna börsil ja otsib kauplemise jätkamise võimalust börsi välisliikmena.

Pille Pentjärv märkis, et väiksemate firmade eelis on mobiilsus, mis võimaldab tegevust turuolukorrast lähtudes kiiresti ümber korraldada.

Tallinna börsil annavad ligi 80 protsenti käibest viis suuremat maaklerfirmat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing