25. november 1998 kell 22:00

Infot vaja ööpäev läbi

Tänaseks on infotelefonid kõigil kolmel Eestis tegutseval mobiilsideoperaatoril. Q GSM oli esimene, kes turule tulles käivitas infotelefoni baasil ööpäevaringse klienditeeninduse. Aasta hiljem võttis Qst eeskuju konkurent, kelle kliendid olid seni õhtuti ja nädala-

vahetustel pidanud leppima vaid automaatvastajaga.

Mobiilsides määrab infotelefoni tööpõhimõtted valdkonna eripära. Klient kasutab mobiilside teenust ööpäev läbi. Sellest tulenevalt peab operaatorfirma tagama kliendile juurdepääsu vajalikule informatsioonile kuupäevast ning kellaajast sõltumata. Kliendile on operatiivne infovahetus oluline eeskätt olukorras, kus ta vajab konkreetset nõuannet -- abi telefoni käsitsemisel, mõne lisateenuse aktiveerimisel või kui peab SIM-kaardi telefoni kaotsimineku tõttu sulgema.

Peale abi, mida klient saab probleemi lahendamiseks, jagab infotelefon mitmekülgset informatsiooni teenuste kohta.

Q infotelefonile helistatakse näiteks tihti sooviga saada infot tasuta minutite kohta -- Q teenusepakettide kuumaks sisaldab tasuta kõneminuteid. Kuigi Q kõnekaardi kasutajad ei sõlmi operaatorfirmaga liitumislepingut, ei maksa kuumaksu ega saa arveid, saavad nemadki võrdselt lepinguliste klientidega Q infotelefonilt oma küsimustele vastused. Infotelefonilt on võimalik küsida ka Q klientide salastamata telefoninumbreid, mida Q teistele infoliinidele kliendiandmete kaitsest lähtudes ei väljasta.

Mobiilsideoperaatori infotelefoni kasutavad nii olemasolevad kui potentsiaalsed kliendid, kes alles otsivad sobivat telefoni, hinnapaketti ja soodsaimate tingimustega liitumist ning tutvuvad turul pakutavaga. Seega on infotelefon ka efektiivne müügivahend, kuhu laekunud päringute analüüs on osutunud suurepäraseks materjaliks edaspidise tegevuse kavandamisel.

Autor: Jaana Aduson

Hetkel kuum