17. detsember 1998 kell 22:00

Venemaa rubla kurss dollari suhtes on praegu suhteliselt stabiilne. Aasta lõpul suureneb Vene pankade rublade vajadus oma positsioonide korrigeerimiseks. Börsil suureneb pakutava valuuta hulk, tulemuseks on rubla tugevnemine. Dollar maksab hetkel 1229 rubla.

Aasta lõpus ei möödu Tallinnas nädalatki, ilma et mõni üldiselt heal järjel olev kommertspank kesklinnas oma järjekordset filiaali või kontorit ei avaks. Eesti Panga remondiks on aastaga kulutatud väidetavalt 20 miljonit krooni. Vanale postimajale on hammast ihunud mitu panka, valitsus otsustas selle Põhja-Eesti Pangale anda. Hansapank jäi ilma hotellist Tallinn.

Täna (15.12.93) peaksid üldise tolli- ja kaubandus-

kokkuleppega (GATT) ühinenud riigid kirjutama alla lõppaktile, millest selgub GATTi edasine saatus. Lepinguga ühinemiseks valmistub ka Eesti.

Hinnatõus puudutab nii kaugekõne- kui lülitustariife. Ärikliendi kuumaks analoogvõrgus tõuseb 50 kroonilt 90-le, digitaalvõrgus 160-lt 190 kroonile. Digitaalvõrgu kõneminut hakkab 3 sendi asemel maksma 8 senti. Paari aasta pärast on minutimaks kavas kehtestada ka analoogvõrgus. Kõige rohkem, ligi 20 korda, tõuseb telegrammimaks. Riigisisese kaugekõne minut hakkab maksma 80 senti, kõneminut Soome 5, Rootsi 7, mujale Euroopasse 9--12 ning USAsse ja Kanadasse 14 krooni.

Hetkel kuum