Andres Reimer • 22. detsember 1998 kell 22:00

Turismifirma kasutab reklaamiks bluffi

Novembris helistas Hannes Loole turismifirma Trading Target töötaja, kes esitas mitu küsimust puhkamis-

harjumuste kohta ning teatas, et Loo osaleb kahe puhkusereisi, mobiiltelefoni ja koduarvuti loosimisel.

Nädal hiljem helistas näitsik, kes nimetas end Ingliks ja teatas paarikümne tuhande kroonise turismireisi võitmisest. Loo palus end rahule jätta, sest ta ei usu lugusid õnne süllelangemisest.

Kuid Ingel sosistas läbi mobiiltelefoni, et jutt uskumatust võidust on sulatõsi. Võidu kättesaamiseks tuleb koos abikaasaga tulla Toompuiestee tänavale ja kuulata kahe ja poole tunni pikkust tutvustust. Ilma naiseta ja ilma jutu kuulamiseta võitu kätte ei saa.

Turismifirmas kohtas Loo õnnelike nägudega inimesi, kellele särasilmsed näitsikud värvipiltidega raamatuid ja Taimaa mägiojadega videofilme näitasid. Kui pärast kahe tunni möödumist võidureisi üleandmisest veel juttu ei tehtud, hakkas Loo selle kohta pärima.

Justkui maa alt ilmus soomlasest asjamees, kes esitles ennast ettevõtte omanikuna. Soomlane teatas, et kohe ligi 10 000 krooni makstes saab 20 protsenti odavamalt. Mis asjaga tegemist ja millisest summast alla antakse, seda soomlane ei selgitanud.

Ajapikku hakkas kooruma, et Trading Target üritab Loole müüa reisiosakut väidetavalt viietärnihotellidesse Hispaanias. Võidust ei sõnagi.

Tungiva nõudmise peale tõi soomlane rohelisele paberile trükitud reisisertifikaadi, millelt võis lugeda, et selle omanik on võitnud luksusliku majutuse eksklusiivses kuurordis Hispaania päikeserannikul kogu perele -- kuni kaheksale inimesele väärtusega üle 21 000 krooni.

Sertifikaat lõpeb teatega, et ühe puhkekorteri eest tuleb kohapeal tasuda üle 2500 krooni. Sertifikaadil pole sõnagi võidusumma kättesaamisest, sertifikaadi välja andnud ettevõttest ja garantiidest sertifikaadi omanikule.

Hannes Loo tegi pärast turismifirmast lahkumist arvestuse, mis näitas, et puhkuseosaku ostmisel oleks ta võitnud veidi rohkem kui 500 krooni, kuid oleks end sidunud kohustusega tasuda tundmatule välisfirmale ligi 100 000 krooni õhku kirjutatud teenuste eest.

Aita Antson turismiameti litsentsikomisjonist kinnitab, et Trading Target on turismiametile tundmatu ettevõte, mille nimele pole Eestis litsentsi välja antud.

Puhkuseosakute müük pole Eestis seadustega reguleeritud ning seetõttu puuduvad garantiid, et 100 000 krooni maksnud klient Hispaaniasse sõites lubatud hotellid eest leiab.

«Ärge kirjutage puhkuseosaku lepingule alla enne oma juristiga konsulteerimist,» soovitab Antson.

Hetkel kuum