4 jaanuar 1999

Valitsus ei pelga majandusteemat

Seniste nõunike Aare Järvani ja Heido Vitsuri kõrval kuulub Viigi ülesannete hulka peale üldise nõustamise ka peaministrile iganädalase majandusülevaate koostamine.

Millised on värske nõuniku ülesanded?

Põhiline on sarnaselt varem ametisse tulnud kolleegide Heido Vitsuri ja Aare Järvaniga peaministri nõustamine üldistes majandusküsimustes. Isiklik ülesanne on iganädalase majandusülevaate koostamine peaministrile.

Majandusülevaade koostati ka varem, aga ta ei olnud muudetud iganädalaseks rutiiniks. Ka tuleb enne valitsuse istungeid kõik materjalid läbi töötada. Materjale on päris palju ja nüüd on meeskonnal jõudu juures.

Miks võtsite vahetult enne märtsivalimisi töö, mis kevadel katkeb?

Stiimuliks on huvitav valdkond. Kui olla mujal tööl või üldse kõrval, siis on sellel kohal töötades hea võimalus saada ülevaade riigi majandusest. Pärast Hoiupangast lahkumist olin pool aastat kodus puhkamas.

Olen arvestanud aprillis tagasiastumisega, kui uus valitsus paika saab. Aga mis riski siin ikka on. Loodan, et suudan majandusküsimuste otsustamisel kaasa aidata.

Samas on analüütikud hinnanud valitsuse tegemisi loobumisena majanduspoliitilistest otsustest valimiste eel. Olete nõus?

Selle väitega nõustuda ei saa. Valitsus ei ole loobunud majandusküsimuste arutamisest. Majandusküsimused on jätkuvalt valitsuse istungite päevakorras arutelul ja tulevad ka otsused.

Võin oma kogemusest öelda, et esimese kahe nädala jooksul on palju tegemist olnud, kuigi midagi väga eredat meelde jäänud ei ole.

Autor: Koit Luus

Hetkel kuum