28. veebruar 1999 kell 22:00

Ericsson üllatab turgu tulevikupistikuga

Järgmisel aastal loodab Ericsson selle abil teenida tulu miljard Rootsi krooni ning viie aastaga umbes 45 miljardit, usub uue toote turustusjuht Rolf Johansson. 45 miljardit krooni on neljandik kogu Ericssoni kontserni eelmise aasta käibest ehk sama palju, kui saadi mobiiltelefonide müügist.

Ericssoni lootuste kohaselt muretseb nende kodumajapidamises revolutsiooni tekitava telefonipistiku nelja-viie aasta jooksul endale vähemalt 25% Lääne-Euroopa ja USA peredest. Pistik tagab majapidamises olevate masinate ühenduse internetiga. Uue pistiku abil saab klient tellida mitut teenust: alates korterivalvest kuni elektrooniliste pangatehingute ja ajaviiteni. Ning telefoni kaudu saab eemal olles pesumasina ja pliidi sisse-välja lülitada või vannitoas tule kustutada.

Kuid ega Ericssoni konkurendid maga. Samalaadsed plaanid on ka konkurentidel, nagu IBM, Microsoft, Sun ja Cisco.

Ericsson tahab toota nii telefonipistikut kui tööks ja hoolduseks vajalikku tarkvara. Pistik, millele Ericsson on andnud nime e-box, hakkab maksma umbes sama palju kui lihtsamat sorti mobiiltelefon ning sellelt suurt tulu ei oodata. Küll aga loodetakse suuri kasumeid tarkvara müügist, mis peaks hakkama kokku klappima juba kodudes olemasoleva ja teenusepakkujate tarkvaraga.

Rolf Johansson ennustab, et esimese sammuna müüb Ericsson toodet kaugsidefirmadele, kellel on tihedam koostöö elektri- või turvafirmadega.

Autor: DI

Hetkel kuum