Toomas Truuverk • 12. aprill 1999 kell 22:00

Pankade tulemuste ootus kruvib pinget

Vaikne periood jätkus Tallinna börsil ka uue nädala alguses. Börsisüsteemi käive kasvas küll mõnevõrra, ulatudes registreeritud 190 tehingus 14,95 miljoni kroonini, kuid aktsiate hinnad erilist liikumistahet ei ilmutanud.

Mingigi liikumise tegid päeva jooksul 11 aktsia hinnad, neist neli üles ja seitse alla. ÄP indeks jäi päeva kokkuvõttes pea muutumatult reedeõhtusele tasemele -- langus 0,06%, 358,75 punktile.

Hansapanga maakler Lauri Lind ütles BNSile antud kommentaaris, et kohalikel investoritel puudub praegu jõud hindade liigutamiseks ja lääne poolt erilist ostu- ega müügihuvi pole.

Küllaltki määravateks peaksid prognooside kohaselt kujunema pankade reedel selguvad I kvartali majandustulemused. Seni investorid erilist aktiivsust positsioonide võtmisel näidanud pole. Varasemast kogemusest lähtudes peaks enne tulemuste selgumist mingi liikumine siiski toimuma. Praegu oodatakse, et ehk kuskilt tilgub mingit info.

Üldine meelsus tundub olevat positiivne ja ootused pankade märtsikuu tulemuste osas üpris kõrged. Ühispanga maakler Jaanus Sarv ütles eile Reutersile, et kuigi ta ei tea, milliseid numbreid pangad näitavad, on tunne, et need võivad olla veelgi paremad kui viimastel kuudel.

Nagu minevik on õpetanud, maksab pangaametnike ütlusi küllalt tõsiselt võtta, sest reeglina on neil mingi taustinfo ikka olemas. Ei tasu ka unustada, et läbi maaklerite liigub üks ja küllalt oluline osa pankade teenistusest, seega peaks maaklerite tunded andma laias laastust õige pildi tegelikust olukorrast.

Ühispanga aktsia oli eile Tallinna börsil enimkaubeldud ja seda nii tehingute arvult (45) kui käibelt (3,9 mln kr). Ilma eriliste vapustusteta möödunud aktsionäride koosolek ja ootused kasumi osas kergitasid aktsia hinna Tallinna börsil 25 kroonile (päevaga +0,81%). Välisbörsidel liikus Ühispanga aktsia eile õhtul samuti 25,0--25,5 krooni vahemikus. Päeva jooksul ulatus aktsia käive seal ligi miljoni kroonini.

Hetkel kuum