9. mai 1999 kell 22:00

Estiko nõukogu ootab firma juhatuselt tulemusrikast tööd

«Kui juhatus hakkab tööle täie koormusega ja kõigi oma ülesannetega, siis on võimalik, et me nõukogu praeguse koosseisuga veame välja kuni järgmise aasta korralise aktsionäride koosolekuni,» ütles reedel Estiko nõukogu vastvalitud esimees Valve Kirsipuu.

Kirsipuu sõnul oli nõukogu eelmine esimees Kalju Hellenurm täiskohaga tööl Estikos ja tema peale langes terve rida neid funktsioone, mis tavalises ettevõttes on juhatuse kohustused.

Praeguses muutunud olukorras ootab nõukogu ära ettevõtte juhatuse seisukoha. Juhatuse esimees annab vastuse järgmise nädala neljapäeval toimuval nõukogu koosolekul.

Kirsipuu lausus, et tulevikus on kindlasti plaanis laiendada nõukogu viieliikmeliseks.

Kirsipuu hinnangul tekitaks nõukogu kohene laiendamine olukorra, kus viieks aastaks valitud kolmeliikmelise nõukogu volituste lõppemisel järgmisel aastal jääks kahe täiendava liikme staatus segaseks.

Samuti ei välistanud Kirsipuu tulevikus muutusi ettevõtte juhatuses. Ta rõhutas, et see selgub alles juhatuse tegevuse hindamisel uuenenud olukorras. «Meil pole olnud võimalust kontrollida, kas juhatus saab oma ülesannetega hakkama, praegu pole kavas juhatust vahetada,» ütles ta.

Estiko tegevjuhtkonda puutuvad muutused on Kirsipuu sõnul seadusandlusest lähtudes ainult ettevõtte juhatuse, mitte nõukogu küsimus.

Kirsipuu märkis, et tõenäoliselt kujuneb järgmise aktsionäride korralise üldkoosolekuni jäänud aastane aeg kõigi küsimuste kaalumiseks ning töötamiseks ilma nõukogu kodusõjata ühise eesmärgi nimel.

«Kogu Estiko strateegia on nõukogu tasandil muudetud põhimõtteliselt umbes aasta aega tagasi,» ütles Kirsipuu. «Väga tugevad pinged Estiko sees on tekkinudki seoses uue strateegiaga,» lisas ta.

Estiko 1995. aastal kolmel rindel alustatud tegevus on tänaseks kontsentreerunud ainult tootmisele.

«Praeguseks on põhimõtteliselt kaubandusega lõpetatud ja kinnisvara ei too meile seda tulu, mida arvasime kolm-neli aastat tagasi,» selgitas Kirsipuu.

Viimasel ajal sisemistes vastuoludes olnud ASi Estiko nõukogu kutsus neljapäeval tagasi ettevõtte senise nõukogu esimehe Kalju Hellenurme ja valis kahe poolthäälega uueks esimeheks Valve Kirsipuu.

Peale Hellenurme ja Kirsipuu kuulub nõukogusse Neinar Seli.

«Loodan, et Hellenurm tajub, et nii suures kontsernis nagu Estiko, on aeg-ajalt vaja tippjuhi vahetust,» ütles Kirsipuu. Hellenurm oli Estiko liider alates selle moodustamisest 1991. aastal.

Autor: BNS

Hetkel kuum